piątek, 7 czerwca 2013

Jak Dawid z Goliatem

Już w niedzielę o godz. 15 najważniejsze spotkanie sezonu dziewcząt Nadwiślanina BS Mazowsze Płock. W hali MZOS przy ulicy Korczaka 10 w Płocku - Borowiczkach podejmą w rewanżowym meczu barażowym o awans do pierwszej ligi - KS Galaxy Białystok. Choć "Galaktyczne" są już pewne awansu po zwycięstwie u siebie 10:0, płocczanki zapowiadają walkę o każdą piłeczkę do samego końca. Za zespołem gości, niestety, przemawia nie tylko wynik z Białegostoku, ale także wiek, doświadczenie i idące za tym umiejętności. Dlatego mecz może przypominać biblijną walkę Dawida z Goliatem, w roli Dawida wystąpią nadwiślanki. Sponsorem wydarzenia zorganizowanego przy wsparciu Urzędu Miasta Płocka jest Bank Spółdzielczy Mazowsze w Płocku.


Wiadomo już jednak, że do Płocka nie przyjedzie Marta Lis, czołowa juniorka w Polsce. Problemy wizowe ma również gwiazda zespołu z Białegostoku, 499. seniorka na światowej liście rankingowej ITTF, Białorusinka Lisaveta Karasiova (na zdjęciu). Na pewno zatem można spodziewać się przyjazdu do Płocka sióstr Kamili Świniarskiej i Marzeny Jasińskiej oraz Aleksandry Dąbrowskiej. Płocki zespół powinien stawić się w komplecie, żadna z zawodniczek nie narzeka na jakiekolwiek urazy.  Płocczanki mogą nie być zatem bez szans na wywalczenie przynajmniej przyzwoitego wyniku, choć nawet wiekowo, najstarsza z nich jest zaledwie rówieśniczką, najmłodszej zawodniczki z Białegostoku. 

Mimo tej różnicy wieku w przegranym do zera meczu w Białymstoku płocczanki bliskie były zwycięstwa w dwóch grach, w których prowadziły już po 2:1 w setach i miały piłki meczowe. Aż 9 z 38 setów rozegranych w pierwszym meczu kończonych było walką na przewagi. Jak atrakcyjna i emocjonująca może być rywalizacja przy pingpongowych stołach pokazał choćby ostatnio transmitowany w TVP Sport finałowy trójmecz mistrzostw Polski seniorów pomiędzy Olimpą-Unią Grudziądz a Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Emocji nie powinno zatem zabraknąć, a w tenisie stołowym, podobnie, jak w ziemnym, zwycięża ten, kto wygrywa ostatnią piłkę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz