sobota, 15 czerwca 2013

Remis na koniec rozgrywek. Garbarnia – Wisła 2:2

Niewiele brakowało, aby zespół z Krakowa, który jeszcze nie dawno nie był pewien utrzymania się w drugiej lidze, przerwał piękną serię meczów Wisły bez porażki. Na szczęście niemal w ostatniej chwili honor ekipy prowadzonej przez trenera Marcina Kaczmarka uratował Bartłomiej Sielewski. Dzięki temu płocczanie awansowali do pierwszej ligi z pierwszego miejsca w tabeli. Nafciarze wiosną nie przegrali żadnego meczu, a ich seria spotkań bez porażki zatrzymała się na liczbie 19. Czy jest szansa na jej przedłużenie w pierwszej lidze?

W Krakowie pierwsza połowa meczu nikogo nie rzuciła na kolana. Ani swoim sportowym poziomem, ani poziomem adrenaliny. W grze obu zespołów wyraźnie widać było, że zakończony właśnie sezon wyraźnie dał im się we znaki.

Wydawało się, że w pierwszych 45 minutach kibice nie doczekają się chociażby jednej bramki. Ale w 43. minucie dał o sobie znać Janusz Dziedzic, który wyjątkowo dobrze zniósł kończące się rozgrywki. Chociaż w wielu meczach grał zdecydowanie poniżej swoich możliwości, pełnię swych umiejętności zaprezentował w ostatnich trzech meczach, zdobywając w nich pięć goli.

Niestety, radość licznej grupy płockich kibiców z prowadzenia nie trwała zbyt długo. Kilka minut po przerwie Longinus Uwakwe zdobył bramkę na 1:1.

Niestety, to nie był koniec złych wiadomości dla fanów Wisły. W 82. minucie Mateusz Broź pokonał Seweryna Kiełpina, który na dwa ostatnie mecze sezonu 2012/2013 wrócił do płockiej bramki. Zanosiło się na sensacyjne rozstrzygnięcie. Ale płocczanie zerwali się do ataku i minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wynik meczu na 2:2 ustalił Bartłomiej Sielewski.

Garbarnia Kraków – Wisła Płock 2:2 (0:1)
Sędziował jako główny Rafał Podlecki z Lublina
Bramki: Uwakwe (50.) i Broź (82.) dla Garbarni oraz Dziedzic (43.) i Sielewski (89.)
Garbarnia: Widawski – Ryś, Haxhijaj (46. Talaga), Pluta, Byrski, Kalicki (70. Kaczor) – Uwakwe, Kalemba, Kozieł (83. Kokoszka), Metz - Broź.
Wisła: Kiełpin – Nadolski, Magdoń, Sielewski, Mysona (46. Mitura)– Góralski, Burkhardt (58. Sekulski), Grudzień, Dziedzic (72. Adamczyk), Hiszpański (85. Kalista) – Krzywicki.
Widzów 500.

Pozostałe wyniki XXXIV kolejki: Wigry Suwałki - Stal Rzeszów 4:0 (0:0); Pelikan Łowicz - Olimpia Elbląg 3:2 (3:1); Wisła Puławy - Puszcza Niepołomice 2:3 (1:1); Concordia Elbląg - Motor Lublin 3:0 (1:0); Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola 0:0;  Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce 1:0 (1:0); Unia Tarnów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:1); Siarka Tarnobrzeg - Resovia 1:2 (0:1).