poniedziałek, 3 czerwca 2013

Płockie wushu sandą i qingdą stoi

Sześć złotych, trzy srebrne i trzy brązowe medale przywieźli do Płocka z Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Wushu zawodnicy UKS Sanda Płock (na zdjęciu), prowadzeni przez trenera Piotra Paśnika. Największym osiągnięciem może pochwalić się Dagmara Tchorek, która nie tylko zdobyła złoto w swojej kategorii wiekowej, ale także uznana została za najlepszą juniorkę zawodów. W zawodach rozegranych w Warszawie uczestniczyło około 300 zawodników z 32 klubów z Polski, Białorusi i Czech.

Dwanaścioro płocczan z UKS Sanda startowało w sandzie i w qingda. Złote medale zdobyli: Patrycja Paśnik (qingda, kat. 9–10 lat, waga do 37 kg), Dagmara Tchorek (qingda, 15–16 lat, do 48 kg), Gaik Kadimyan (qingda, 13–14 lat, do 58 kg), Tomasz Lorenc (qingda, 15–16 lat, do 80 kg) oraz Marcin Dymek (qingda, 17–18 lat, do 70 kg). Na drugim stopniu staneli - Mateusz Dymek (qingda, 13–14 lat, do 48 kg), Kasper Kalbarczyk (qingda 17–18 lat, do 65 kg) i Kamil Cnotkowski (sanda, senior, do 70 kg). Brązowe medale zdobywali seniorzy UKS Sanda, wszyscy w sandzie - Daniel Kuźmiński (waga do 60 kg), Kamil Gawiński (do 65 kg) oraz Sławomir Rakowski (do 70 kg).

Po raz pierwszy w walkach full contact startował Mateusz Londowski.  Choć nie zdobył żadnego medalu, pokazał się z jak najlepszej strony przegrywając na punkty z zawodnikiem kadry Polski.