niedziela, 2 czerwca 2013

Zaskakujący finisz ligi badmintona

Rankingowy numer jeden zdemolowany przez dziewiątkę. To najbardziej zaskakujące rozstrzygnięcie finałowego turnieju szóstej edycji Międzyszkolnej Płockiej Ligi Młodzików Badmintona. W finale nie brakowało emocji i niespodzianek. Ale tylko w rywalizacji dzieci. Wśród młodzików wszystko ułożyło się „zgodnie z planem”. Turniej finałowy, podobnie jak wcześniejsze rozgrywki eliminacyjne został rozegrany w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych 70.

Gabriel Piechocki (SP 12) był murowanym faworytem kategorii dzieci. Wszak to on po dwóch rundach eliminacyjnych prowadził w rankingu. Karol Krużyński (SP 22), który stanął naprzeciwko niego, był w rankingu dopiero dziewiąty. Zdecydowanie lepszy okazał się jednak Karol, który wygrał 21:10, 21:6. Bez emocji zakończył się również pojedynek o trzecie miejsce, w którym Adam Zgliński (SP 21) ograł Adama Michalaka 21:12, 21:11.

Zdecydowanie najwięcej emocji przyniósł bój o zwycięstwo w rywalizacji najmłodszych dziewcząt. Laura Gronkiewicz (SP 12) potrzebowała trzech setów, aby pokonać Malwinę Mikołajczuk (SP 3 Sierpc) 21:8, 16:21, 21:11. Trzecia lokata przypadła w udziale Oldze Krzemińskiej (SP 12), która pokonała Julię Strupczewską z Brudzenia Dużego 21:5, 21:10.

Faworyzowany Krystian Pielaciński (SP 12) w finale singla młodzików szybko rozprawił się z Wiktorem Zglińskim (SP 21) 21:7, 21:15. Trzecie miejsce wywalczył Mikołaj Jastrębski (SP 21), po bardzo zaciętym boju ogrywając Patryka Wereszyńskiego (SP 12) 23:21, 18:21, 22:20.

W finale singla młodziczek Natalia Bartkowska (SP 3) odprawiła Wiolettę Ziółkowską (SP 15) 21:9, 21:8. Walka o miejsce na najniższym stopniu podium była wewnętrzną sprawą SP 12. Paulina Baran wygrała z Anną Pytlas 21:11, 21:11.