poniedziałek, 3 czerwca 2013

Finisz Zdrowej Ligi

Zakończyły się trwające od stycznia do maja rozgrywki Zdrowej Ligi siatkarskiej zorganizowanej dla dziewcząt z płockich szkół podstawowych przez Szkołę Podstawowa nr 3 w Płocku oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Płocka. Adeptki siatkówki rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych - czwórek (klasy VI) oraz trójek (klasy V i młodsze). Liga zgromadziłą 23 ekipy (w obu kategoriach), około stu uczestniczek zawodów. Warunkiem dopuszczenia zespołu do startu było wymyślenie hasła reklamującego Zdrową Ligę, które brało w udział w dodatkowym konkursie. W czwórkach triumfował zespół z SP 23 (na zdjęciu), w trójkach zwyciężyła SP 20 z Borowiczek.

Czwórki siatkarskie rywalizowały w systemie gier każdy z każdym. Zawodniczki spotkały się na pięciu miniturniejach. Po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, iż komplet zwycięstw mają na swoim koncie zawodniczki z pierwszego zespołu SP 23 w Płocku. Tuż za nimi uplasowała się ekipa z SP 22. Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyła pierwsza ekipa z SP 20 w Płocku. Do rywalizacji przystąpiło 11 ekip.

Dla trójek siatkarskich złożonych z piątoklasistek i młodszych rozgrywki zorganizowano w formie ligi. Dwanaście zespołów spotkało się na trzech turniejach turniejach: eliminacyjnym oraz dwóch ligowych. Po eliminacjach sześć najlepszych ekip utworzyło pierwszą ligę zaś pozostałe drugą. Pierwszy turniej ligowy zakończył się sukcesem pierwszej ekipy z SP 20, za nią uplasowały się kolejno SP 22I , SP 3I oraz SP 23I. Po tych zawodach z pierwszej ligi spadły SP 3II i SP 20II zaś awans uzyskały SP 22II i SP 22III.

W turnieju finałowym, który decydował o końcowej kolejności pierwsze miejsce zajął zespół SP 22I przed SP 20I, SP 22III , SP 23I i SP 3I. Po podliczeniu wyników ze wszystkich zawodów okazało się, że o pierwszej i trzeciej lokacie w końcowej klasyfikacji będą decydowały bezpośrednie mecze zainteresowanych ekip. I tak pierwsze miejsce lepszym wynikiem dwumeczu zajęła drużyna SP 20I, która w pierwszym turnieju pokonała SP 22I 25:15 zaś w drugim uległa 24:26. Podobna sytuacja miała miejsce przy wyłanianiu brązowych medalistek. Ostateczni lepszą okazała się ekipa SP 3I, która wygrała w pierwszym turnieju z SP 23I 25:15 zaś w drugim uległa 21:25.

Po zakończeniu rozgrywek odbyła się uroczystość rozdania nagród. Pierwsze cztery ekipy w każdej kategorii otrzymały pamiątkowe puchary zaś kolejni uczestnicy statuetki. Wszystkie rywalizujące szkoły otrzymały również piłki do dalszych treningów. Nagrody w postaci piłek i maskotek otrzymały laureatki najlepszych haseł reklamujących Zdrową Ligę.

Kolejność końcowa Zdrowej Ligi 2013 – czwórki: 1. SP 23I; 2. SP 22; 3. SP 20I; 4. SP 23II; 5. SP 3II; 6. SP 3I; 7. SP 3III; 8. SP 20II; 9. SP 3IV; 10. SP 18I; 11. SP 18II. Trójki: 1. SP 20I; 2. SP 22I; 3. SP 3I; 4. SP 23I; 5. SP 22II; 6. SP 3II; 7. SP 20II; 8. SP 17; 9.  SP 22III i SP 3III; 10. SP 23III i SP 23II