wtorek, 18 czerwca 2013

Niemoc przełamana. Dwa medale mistrzostw Polski LZS

Ostatni indywidualny medal zawodów rangi mistrzostw Polski płocczanki z Nadwiślanina Płock zdobyły dwa lata temu. Po dotkliwych porażkach w meczach barażowych o pierwszą ligę z Galaxy MOKS Słoneczny Stok Białystok, wydawało się, że nadwiślanki ogarnęła pewna niemoc. Nic z tych rzeczy! Z zakończonych w niedzielę w Ostródzie Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych, wychowanki trenera Grzegorza Lipczyńskiego przywiozły dwa medale, oba brązowe. Z miejsc na podium cieszyły się Katarzyna Bagrowska (z lewej) w kadetkach i Aleksandra Lau (z prawej) w juniorkach. W przypadku Oli to jej pierwsze podium na imprezie rangi mistrzostw Polski. Tym cenniejsze, że zdobyte w najstarszej kategorii wiekowej, w jakiej dotąd nadwiślanki zdobywały medale. W łącznej (dziewczęta i chłopcy) klasyfikacji Nadwiślanin Płock zajął wysokie 9. miejsce w stawce 62 klubów, które miały swoich przedstawicieli w czterech kategoriach wiekowych.


W każdej z czterech kategorii wiekowych, w jakich rozegrano zawody - młodzik, kadet, junior i młodzieżowiec nie zabrakło kadrowiczów i zawodników ze ścisłej krajowej czołówki. Najwięcej bodaj w kadetkach, gdzie na starcie zameldowała się pierwsza trójka listy rankingowej Polskiego Związku Tenisa Stołowego. 

Ola już dawno dała się poznać jako zawodniczka wytrzymująca końcówki partii w pięciosetowych pojedynkach rozstrzyganych w ostatnim secie grą na przewagi. I nie inaczej było w Ostródzie, gdzie rozegrano zawody. Płocczanka wszystkie swoje pojedynki wygrała stosunkiem setów 3:2, a największy zwycięski horror zafundowała w pojedynku z Karoliną Zając z UKS Dalachów (woj. opolskie), który decydował o medalowej pozycji . Po czterech niesamowicie zaciętych setach, w piątym Ola przegrywała  już 8-10 i przeciwniczka miała dwie piłki meczowe. Ryzykowna decyzja o wzięciu w tym momencie czasu poskutkowała wybiciem rywalki z rytmu, wygraniem czterech kolejnych piłek i radością z brązowego medalu.

W Ostródzie Ola musiała uznać wyższość tylko jednej rywalki - Zuzanny Chrulskiej z LUKS Warmia Lidzbark Warmiński. Płocczanka zagrała rewelacyjnie pierwszego seta, wygrywając go oczywiście na przewagi 12-10. Potem jednak górę wzięło lepsze ogranie i doświadczenie w turniejach ogólnopolskich zawodniczki z Warmii i nadwiślance została już tylko walka o brązowy medal, w której spisała się wyśmienicie. 

W kategorii juniorek młodszych szansę gry o złoto lub srebro mistrzostw Kasia Bagrowska straciła przegrywając z zajmującą obecnie pierwsze miejsce w rankingu kadetek PZTS Katarzyną Galus z LUKS Skrzyszów (woj. małopolskie). Ale płocczanka nie oddała pola bez walki. W drugiej partii miała aż dwie piłki setowe, których jednak nie udało się wykorzystać. W meczu o medal, przeciw Katarzynie Hennig z LUKS Chełmno (woj. kujawsko-pomorskie), obecnie numerem 3. w rankingu PZTS, nadwiślanka wzięła rewanż za porażkę w I Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski. Nie obyło się bez pięciu setów, w których sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, ale ostatnie dwie piłki należały do Kasi z Płocka, która po roku przerwy, zdobyła już swój trzeci medal na mistrzostwach LZS. Wcześniej w kategorii młodziczek Katarzyna Bagrowska zdobyła złoty medal (2010) i srebrny (2011) Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS.

Niepocieszone wracały z Ostródy dwie pozostałe nadwiślanki Sylwia Szelkowska i Anna Wereszczaka. Obie zajęły miejsca w przedziale 13-16. w swoich kategoriach wiekowych (odpowiednio - juniorek i kadetek). Sylwia w turnieju głównym uległa późniejszej zwyciężczyni zawodów Aleksandrze Nowak z LZS Victoria Chróścice (woj. opolskie), a następnie w turnieju o trzecie miejsce - Barbarze Suchomskiej z LZS Kusy Laskowice (woj. kujawsko-pomorskie). Ania po raz drugi w tym sezonie nie znalazła recepty na Aleksandrę Ciurę z MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie (dolnośląskie) i w dramatycznym meczu "o wszystko" po raz pierwszy uległa Sandrze Hetnał z Lits Anders Jedność Żywiec (śląskie). Obie płocczanki już niebawem będą miały szansę na poprawienie nastrojów. Sylwia na zaczynającej się w tym tygodniu Licealiadzie, a Ania na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży za tydzień.  

Ostróda, 15-16 czerwca 2013 r.  Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS. Kadetki - I runda (1/16): Anna Wereszczaka (MLUKS Nadwiślanin Płock) - Oliwia Hołubowicz (SL Salos Suwałki) 3:0 (2, 2, 9). II runda (1/8): Wereszczaka - Aleksandra Ciura 1:3 (-10, -9, 5, -4). Katarzyna Bagrowska (Nadwiślanin) - Maja Janiszewska (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:1 (4, 10, -9, 7). Ćwierćfinał: Bagrowska - Ada Górska (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński) 3:0 (4, 12, 5). Półfinał: Katarzyna Galus (LUKS Skrzyszów) - Bagrowska 3:0 (5, 11, 7). Turniej pocieszenia - o miejsca 13-16.: Wereszczaka - Anita Pędzisz (UKS Żaczek Fajsławice) 3:0 (2, 2, 3). O miejsca 9-12.: Wereszczaka - Sandra Hetnał (Lits Anders Jedność Żywiec) 2:3 (13, -7, -8, 9, -8). O miejsca 3-4.: Katarzyna Hennig (LUKS Chełmno) - Bagrowska 2:3 (8, -10, -9, 7, -10). Kolejność końcowa: 1. Galus, 2. Karolina Tokarczyk (Lits Anders Jedność), 3-4. Katarzyna Bagrowska, Maja Mańkiewicz (Warmia), ..., 13-16. Wereszczaka. Sklasyfikowano 25 zawodniczek.
Juniorki - I runda (1/16): Ewelina Kiszło (MKS Eurocentr Suchowola) - Sylwia Szelkowska (Nadwiślanin) 0:3 (-6, -7, -6). II runda (1/8): Aleksandra Lau (Nadwiślanin) - Aleksandra Jeżewska (KS Ogniwo Chełm) 3:2 (9, -9, -9, 9, 6); Aleksandra Nowak (LZS Victoria Chróścice) - Szelkowska 3:0 (4, 3, 6). Ćwierćfinały: Zuzanna Chrulska (Warmia) - Lau 3:1 (-10, 7, 3, 5). Turniej pocieszenia - o miejsca 13-16:.: Nela Grabowiecka (Eurocentr) - Szelkowska 0:3 (-6, -2, -5). O miejsca 9-12: Barbara Suchomska (UKS Kusy Laskowice) - Szelkowska 3:0 (9, 6, 8). O miejsca 7-8.: Lau - Agata Wołk (LZS Orion Bukowice) 3:2 (11, -6, 9, -8, 10). O miejsca 5-6.: Sylwia Szlapa (Victoria) - Lau 2:3 (-9, 7, -7, 5, -9). O miejsca 3-4.: Karolina Zając (UKS Dalachów) - Lau 2:3 (8, -8, -7, 8, -10). Kolejność końcowa: 1. Nowak, 2. Chrulska, 3-4. Lau, Paulina Stachecka (GLKS Nadarzyn), ..., 13-16. Szelkowska,... Sklasyfikowano 24 zawodniczki.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz