sobota, 25 maja 2013

Mecz Jutrzenka – Sośnica zadecyduje o brązie

Piłkarki ręczne AZS PWSZ Jutrzenka Płock miały szansę wywalczyć awans do wielkiego finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Niestety, nie poradziły sobie w półfinale z Varsovią Warszawa. Drużynie prowadzonej przez trenerów Daniela Jarosza i Marka Jagodzińskiego przyjdzie walczyć o trzecie miejsce z Sośnicą Gliwice.
Płocczanki wyszły na parkiet nastawione bardzo bojowo i na efekty nie trzeba było długo czekać. Chociaż wyniki meczów fazy grupowej mogły sugerować, że to Varsovia jest zdecydowanym faworytem, Jutrzenka postawiła jej niesłychanie twarde warunki. Wprawdzie na przerwę w warszawianki schodziły z jednobramkowym prowadzeniem, ale nie można było mówić, że zapewni ono stołecznej ekipie bezpieczną grę po zmianie stron.

Niestety, po przerwie Varsovia zaczęła zwiększać przewagę, a Jutrzenka nie była w stanie się przełamać. W końcu się jednak udało. Różnica bramkowa zaczęła topnieć. Niestety, zespołowi z Płocka zabrakło czasu na odrobienie wszystkich strat i ostatecznie Varsovia wygrała 25:23.

Warszawianki zagrają o złoto z MTS Kwidzyn, a Jutrzenka w walce o brąz zmierzy się z Sośnicą Gliwice