niedziela, 26 maja 2013

Brąz juniorek młodszych. Jutrzenka – Sośnica 32:25

Juniorki AZS PWSZ Jutrzenka w sezonach 2011/2012 i 2012/2013 zajmowały piąte miejsca w Mistrzostwach Polski. Na tej samej pozycji skończyły swój udział w mistrzowskim turnieju w sezonie 2011/2012 juniorki młodsze płockiego klubu. W końcu przyszedł czas na pierwszy medal. Juniorki młodsze w finałowym turnieju Mistrzostw Polski, rozgrywanym w Krakowie, wywalczyły trzecie miejsce. A Karolina Mokrzka sięgnęła po tytuł króla strzelców i została wybrana do siódemki gwiazd turnieju.
Płocczanki swój udział w finałach MPJMł rozpoczęły od meczu z Sośnicą. I na pojedynku z gliwiczankami zakończyły występy w Krakowie. Różnica między obiema grami była jednak kolosalna.
W fazie grupowej lepsza okazała się Sośnica. A Jutrzenka wyglądała wówczas wyjątkowo źle. Płocczanki grały zdecydowanie poniżej swoich możliwości, co rywalki wykorzystały bez skrupułów, wygrywając różnicą pięciu bramek.

Na szczęście później zespół trenerów Daniela Jarosza i Marka Jagodzińskiego grał coraz lepiej. Wprawdzie nie udało się płocczankom wygrać półfinałowego boju z Varsovią Warszawa, ale pozostało im jeszcze spotkanie o trzecie miejsce. I znowu z Sośnicą.

Tym razem mecz z gliwiczankami wyglądał jednak zupełnie inaczej. Zaczęło się od 3:0 dla Jutrzenki, ale później rywalki zdobyły sześć bramek, tracąc w tym czasie tylko jedną, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie 6:4. Chwilę później był remis. Zaczęła się walka gol za gola, w której żadna drużyna nie była w stanie wypracować sobie solidnej przewagi.

W 18. minucie trzeba było przerwać mecz, bo w hali zgasło światło. Oba zespoły były jednak na tyle skoncentrowane, że gdy po kwadransie można było wznowić grę, nie straciły nic ze swojego zapału. Po zakończeniu pierwszej połowy z jednobramkowego prowadzenia cieszyć się mogła ekipa prowadzona przez trenerów Daniela Jarosza i Marka Jagodzińskiego. Płocczanki zdawały sobie jednak sprawę, że nic jeszcze nie jest przesądzone.

Po zmianie stron Jutrzenka błyskawicznie zaczęła powiększać swoją przewagę. Ale Sośnica nie odpuszczała. Wydawało się, że zdołają odrobić wszystkie straty, ale na szczęście płocczanki zdołały przełamać niemoc i odskoczyć na kilka oczek. Gliwiczanki nie były w stanie przeciwstawić się świetnie grającej Jutrzence, która wygrała 32:25, sięgając po brązowy medal.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju finałowego okazało się, że trzecie miejsce Mistrzostw Polski to nie jedyny sukces zespołu z Płocka. Królem strzelców imprezy została Karolina Mokrzka, która zdobyła 49 bramek. A trenerzy występujących w Krakowie zespołów wybrali „Mokrą” do siódemki gwiazd turnieju.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock – Sośnica Gliwice 32:25 (11:10)
Jutrzenka: Oliwia Lewandowska, Patrycja Wojewódzka – Aleksandra Pawłowska, Wiktoria Dyszkiewicz 3, Karolina Mokrzka 10, Karolina Trzaska 1, Paulina Salamandra 1, Natalia Salak 5, Aleksandra Dudek, Natalia Lutecka 2, Aleksandra Szulińska, Aneta Szczechowicz 4, Aleksandra Stasiak 6, Ewa Kubera-Gomez.