niedziela, 26 maja 2013

Młode płockie wiosła w brązie

Fot. PTW-SMS Płock
Łukasz Krajewski i Michał Iskra z PTW-SMS Płock, płynąc razem z Michałem Zaporowskim i Damianem Krawitowskim z AZS UMK Toruń sięgnęli po brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w wioślarstwie. Po tytuł mistrzowski sięgnęła osada z Włoch, a srebro przypadło Rumunom.
Polacy doskonale spisali się już w sobotnim przedbiegu. Płocko-toruńska osada dała się wyprzedzić jedynie rutynowanym Włochom. Na mecie przewaga obrońców tytułu Mistrzów Europy wynosiła zaledwie pół sekundy.


W finale biało-czerwoni od początku narzucili bardzo ostre tempo, mając nadzieję, że uda im się zmęczyć najgroźniejszych przeciwników. Niestety, taka taktyka była skuteczna jedynie w pierwszej połowie dystansu. Kiedy do mety pozostawało zaledwie 500 metrów, na prowadzenie wyszli Włosi, wyprzedzając osady z Polski i Rumunii.

O ostatecznym podziale medali decydowało ostatnie 200 metrów. Tu właśnie doskonale popłynęli Włosi, nie pozostawiając swoim konkurentom cienia wątpliwości, komu należy się złoto. Jako druga na mecie zameldowała się osada rumuńska, a Polacy finiszowali na trzeciej pozycji, zapewniając sobie w ten sposób brązowe medale.

Wioślarze PTW-SMS Płock przygotowywali się do startu w Mińsku na Białorusi pod okiem swojego klubowego trenera Krzysztofa Kalińskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz