wtorek, 26 marca 2013

Płocczanie brylują w sportach walki

Dwa medale w XX Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski seniorów, juniorów, kadetów, młodzików i kobiet w taekwondo GTF PUT zdobyli przedstawiciele klubu Puncher Płock. Tytuł mistrza Polski wywalczył Mariusz Dłużniewski. Po srebro sięgnął Piotr Maślanka, będący trenerem, kierownikiem drużyny, sekundantem, ale przede wszystkim wciąż jeszcze czynnym zawodnikiem. W zawodach, które odbywały się w częstochowskiej hali Polonia, występowało aż 566 zawodniczek i zawodników z 35 klubów całej Polski oraz z Austrii, Walii i Azerbejdżanu.

Mariusz Dłużniewski wywalczył złoto w konkurencji walk przerywanych semi-contact w kategorii weteranów i open bez podziału na kategorie wzrostowe. W jego grupie wiekowej do walki stanęło czterech zawodników, z których płocczanin okazał się zdecydowanie najlepszy, w pełni zasłużenie sięgając po złoto.

Piotr Maślanka wystartował w kategorii wzrostowej – 185 cm seniorów, w której rywalizowało aż szesnastu zawodników. W pierwszej rundzie płocczanin okazał się lepszy od wicemistrza i brązowego medalisty Mistrzostw Europy z 2012 roku Łukasza Bronikowskiego KS Mistral Wojkowice Kościelne. Wyższość Piotra uznać musiał również Jakub Włodarz z KCT Kraków, ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Europy, wielokrotny Mistrz Polski. Na drodze do finału stanął Maślance Mammadi Orchan z Azerbejdżanu. On również nie znalazł sposobu na zawodnika z Płocka. Udało się to dopiero Michałowi Nowakowi. Zawodnik KCT Kraków jest odwiecznym rywalem Piotra Maślanki. To był już ich piąty pojedynek.