piątek, 1 lutego 2013

Zagrają o puchar prezesa


Aż 22 zespoły wezmą udział w tegorocznej edycji halowego turnieju o puchar prezesa Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Impreza odbywać się będzie w sobotę i niedzielę 2-3 lutego w trzech halach – w Łącku, Drobinie oraz Płocku-Borowiczkach. Na sobotę zostały zaplanowane mecze w czterech grupach eliminacyjnych. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do niedzielnych finałów, które zostaną rozegrane w hali Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych przy ulicy Korczaka 10 w Płocku-Borowiczkach.
W Łącku rywalizować będzie w sobotę dziesięć zespołów z lewobrzeżnej części POZPN. W grupie A, która rozpocznie zmagania o 9.00, grać będą: Błękitni Gąbin, Zorza Szczawin, Lwówianka Lwówek, Unia Czermno, Kormoran Łąck. W grupie B natomiast (początek gier – 13.30) zmierzą się ze sobą: Mazur Gostynin, Błyskawica Lucień, Stoczniowiec Płock, Bzura Chodaków oraz Wisła Duninów.

W Drobinie walczyć będzie 12 ekip z prawobrzeżnej części okręgu. W grupie C (od 9.00) wystąpią: Amator Maszewo, Skra II Drobin, Zryw Bielsk, Delta Miszewko, Start Proboszczewice i Świt Staroźreby. Grupę D (początek gier o 13.30) tworzą Skra I Drobin, Skrwa Łukomie, Stegny Wyszogród, Spójnia Mała Wieś, Czarni Rempin i Orzeł Goleszyn.

Mecze w fazie eliminacyjnej trwać będą 15 minut. Do niedzielnych finałów awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

W niedzielę od 9.00 rozpoczną się mecze, w który osiem najlepszych zespołów pierwszego etapu rozgrywek walczyć będzie o miejsca na podium. Najpierw rozegrana zostanie kolejna faza grupowa. Pierwsza grupa rozpocznie swe gry o 9.00, a druga o 11.30. Dwie najlepsze drużyny każdej z grup awansują do półfinału. Mecze tej fazy rozgrywek trwać będą 2x10 minut.

Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjne nagrody. Ekipy uczestniczące w niedzielnej fazie finałowej otrzymają pamiątkowe puchary. Cztery najlepsze drużyny liczyć mogą na cenne nagrody rzeczowe. Przewidywane są również nagrody indywidualne: dla najlepszego strzelca, zawodnika i bramkarza turnieju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz