czwartek, 31 stycznia 2013

Juniorki walczą w Blaszaku

Fot.T. Miecznik. Portal Płock
MTS Kwidzyn, MKS Olimpia Beskid Gór Stal Nowy Sącz oraz SKF Sprinter Lublin będą przeciwnikami AZS PWSZ Jutrzenki Płock w ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej. Impreza rozpocznie się w piątek 1 lutego i potrwa do niedzieli 3 lutego. Wszystkie mecze odbywać się będą w hali Chemika przy Kobylińskiego. Wstęp na zawody jest bezpłatny.
W sezonie 2011/2012 ekipa prowadzona przez trenerów Marka Przybyszewskiego i Jarosława Stawickiego w finałach Mistrzostw Polski Juniorek, które odbywały się w płockiej Orlen Arenie, zajęły piąte miejsce. W walce o lepszą lokatę przeszkodziły kontuzje kilku kluczowych zawodniczek. Sztab szkoleniowy Jutrzenki ma nadzieję, że w obecnym sezonie uda się uniknąć urazów i dzięki temu powalczyć o lokatę w strefie medalowej.

Zanim płocczanki będą miały możliwość walki o miejsca na podium, muszą zakwalifikować się do turnieju finałowego, do którego wiodą ćwierć- i półfinał. W każdym z tych turniejów trzeba zająć przynajmniej drugie miejsce.

Ćwierćfinał MPJ rozpocznie się w płockiej Blaszak-Arenie w piątek 1 lutego. O 16.00 zmierzą się  Jutrzenka SKF Sprinterem Lublin. Dwie godziny później rozpocznie się pojedynek MKS Olimpia Beskid Gór Stal Nowy Sącz z MTS-em Kwidzyn. W sobotę o 10.00 Sprinter zagra z Olimpią Beskid, a o 12.00 Jutrzenka z MTS-em. Na 10.00 w niedzielę organizatorzy zaplanowali konfrontację MTS-u ze Sprinterem, a na 12.00 Jutrzenki z Olimpią Beskid. O 13.30 rozpocznie się ceremonia zakończenia turnieju.

Drużyny, które zajmą dwa pierwsze miejsca, awansują do kolejnej fazy rozgrywek. Ekipa, która zajmie w Płocku pierwsze miejsce, będzie miała prawo zorganizowania turnieju półfinałowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz