niedziela, 3 lutego 2013

Bez cienia wątpliwości. Pogoń – Orlen Wisła 24:30

Płoccy piłkarze ręczni udanie rozpoczęli lutowo-marcowy maraton, podczas którego grać będą nie tylko w PGNiG Superlidze, ale również w Lidze Europejskiej EHF. Płocczanie w Szczecinie pokonali tamtejszą Pogoń, a zwycięstwo przyszło im bez większego wysiłku. To już czternasta wygrana podopiecznych trenera Larsa Walthera w rozgrywkach ligowych. Nafciarze to jedyny zespół, który w obecnym sezonie nie stracił jeszcze żadnego punktu.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Pogoń Gaz-System zremisowała w Szczecinie z Orlen Wisłą 26:26. To jedyny w obecnym  sezonie pojedynek nafciarzy na krajowym podwórku, którego nie udało się im wygrać. Nic dziwnego, że tym razem wyszli na boisko wyjątkowo zmotywowani.

Trener Lars Walther tym razem dał pograć wszystkim zawodnikom, których miał do dyspozycji. Christan Spanne wyszedł na boisko w pierwszym składzie. Zdobył trzy bramki, w tym jedną z rzutu karnego i generalnie nie powinien mieć powodów do narzekań. Ferenc Ilyes i Adam Twardo, którzy przez płockich kibiców znani są przede wszystkim jako specjaliści od defensywy, tym razem dostali swoje szanse również w ataku. O ile jednak „Kredka” dwukrotnie zdołał wpisać się na listę strzelców, Węgier ani razu nie znalazł się na czystej pozycji rzutowej. Po przerwie pojawił się uczestnik niedawnych mistrzostw świata Ivan Nikcević. Zdobył zaledwie dwie bramki, chociaż okazji miał dużo więcej. Niestety, kilka razy przegrywał pojedynki z bramkarzem gospodarzy Tomislavem Stojkoviciem.

Konfrontacja z Pogonią pokazała dobitnie, że przerwa na mistrzostwa świata i brak na treningach sporej grupy zawodników nie to wpłynęły negatywnie na formę zawodników Orlen Wisły. Co najważniejsze – dotyczy to zawodników, którzy wyjechali do Hiszpanii, trenujących w Płocku oraz tych, którzy reprezentacyjną przerwę wykorzystali na dojście do zdrowia.

Pogoń Gaz-System Szczecin - Orlen Wisła Płock 24:30 (12:15)
Pogoń: Stojković, Andreev - Bruna 7, Zydroń 5, Marković 4, Zaremba 3, Gierak 1, Jedziniak 1, Konitz 1, Krupa 1, Kwiatkowski, Masiak, Walczak, Wardziński.
Orlen Wisła: Sego, Wichary - Nenadić 8, Toromanović 4, Spanne 3, Wiśniewski 3, Ghionea 2, Kubisztal 2, Nikcević 2, Twardo 2, Eklemović 1, Kavas 1, Paczkowski 1, Syprzak 1, Ilyes.