sobota, 19 stycznia 2013

Remis na dobry początek

Piłkarze Wisły w swoim pierwszym tegorocznym meczu kontrolnym zremisowali z Lechią Gdańsk 1:1. Spotkanie rozegrano na stadionie lekkoatletycznym w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Bramkę dla Lechii zdobył Piotr Grzelczak w 55. minucie, wyrównał w 78. min. Łukasz Sekulski. W drużynie prowadzonej przez trenera Marcina Kaczmarka w pierwszej połowie testowany był bramkarz Jagiellonii Białystok Tomasz Ptak.
Już drugiego dnia pobytu w cetniewskim COS-ie płocka ekipa rozegrała pierwszy w 2013 roku mecz kontrolny. Przeciwnikiem nafciarzy była grająca na co dzień w T-Mobile Ekstraklasie Lechia Gdańsk.

Toczony w niezłym tempie pojedynek był był dosyć ciekawym widowiskiem. Co więcej, dużo lepsze wrażenie w nim sprawiała ekipa z Płocka. Dotyczy to przede wszystkim pierwszej połowy, w której Wisła stworzyła sobie kilka doskonałych sytuacji podbramkowych. Gdyby nie kiepska skuteczność, płocczanie po 45 minutach gry powinni prowadzić różnicą kilku bramek.

Po przerwie inicjatywę przejęła Lechia, co skutkowało golem zdobytym w 55. minucie przez Piotra Grzelczaka. Zanim jednak skierował on piłkę do siatki, Seweryn Kiełpin dwukrotnie popisywał się doskonałymi interwencjami. Bezradny okazał się dopiero przy kolejnej dobitce.

Chociaż był to wyłącznie mecz sparingowy, Wisła nie zamierzała rezygnować z walki o korzystny dla siebie rezultat. W 78. minucie fantastycznym strzałem z 25 popisał się Łukasz Sekulski, doprowadzając do wyrównania. Wisła miała jeszcze okazje do zdobycia zwycięskiego gola, ale nie zdołała wykorzystać żadnego z nich.

Lechia Gdańsk - Wisła Płock 1:1 (0:0)
Bramki: Grzelczak (55.) dla Lechii oraz Sekulski (78.) dla Wisły
Lechia: Buchalik - Deleu, Bąk, Janicki, Brożek (46. Bielawski) - Wiśniewski (46. Frankowski), Surma (46. Czerwiński), Pietrowski, Łazaj, Buzała - Duda (46. Grzelczak).
Wisła: Ptak (46. Kiełpin) - Nadolski, Magdoń (46. Zembrowski), Radić (75. Magdoń), Mysona (46. Mitura) - Janus (46. Grudzień), Sielewski (75. Góralski), Góralski (46. Adamczyk), Burkhardt (46. Sekulski), Hiszpański (75. Mysona) - Dziedzic (46. Krzywicki).