piątek, 18 stycznia 2013

Mistrzowskie emocje pod koszamiTurniej półfinałowy Mistrzostw Polski Juniorek (U-20) w koszykówce rozpoczyna się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Faustyna Piaska w piątek 18 stycznia i potrwa do niedzieli 20 stycznia. W rywalizacji o miejsce w finale MPJ Mon-Pol Płock będzie musiał stawić czoła zespołom KS JAS-FBG Sosnowiec oraz UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Pierwsze spotkanie piątkowe z udziałem płocczanek rozpocznie się już o 12.30. A wszystko przez studniówkę.

Spotkanie podopiecznych trenera Ireneusza Jasińskiego z KS JAS-FBG Sosnowiec zostało zaplanowane na piątek 18 stycznia na 12.30. Już kilka godzin później płocczanki bawić się będą na pierwszym w życiu wielkim balu - studniówce. W sobotę będą miały okazję do odpoczynku, bo drugi mecz turnieju rozegrają dopiero w niedzielę.

Turnieje półfinałowe Mistrzostw Polski Juniorek zostały podzielone na cztery grupy. Gospodarzami są Mon-Pol Płock, UKS Gimbasket 15 Białystok, UKS Basket 25 Bydgoszcz i ŁKS KK Łódź. Do finału, który odbędzie się 30 stycznia – 2 lutego awansują po dwie pierwsze drużyny z każdej grupy.

Mon-Pol do półfinału MPJ awansował z drugiego miejsca w Mazowieckiej Lidze Juniorek. Płocczanki wygrały sześć z ośmiu rozegranych spotkań. Tylko dwa razy musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek. Zespół z Sosnowca z kompletem zwycięstw wygrał grupę śląską. UKS Basket Aleksandrów Łódzki w swojej grupie zajął pierwsze miejsce z bilansem siedmiu zwycięstw i tylko z jedną porażką. Nie można więc mówić, że Mon-Pol jest faworytem turnieju, chociaż będzie występował w roli gospodarza.

TERMINARZ 
Piątek 18 stycznia, 12.30 Mon-Pol Płock – KS JAS-FBG Sosnowiec
Sobota, 19 stycznia KS JAS-FBG Sosnowiec – UKS Basket Aleksandrów Łódzki
Niedziela, 20 stycznia, 12.00 UKS Basket Aleksanidrów Łódzki – Mon-Pol Płock

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz