środa, 23 stycznia 2013

Płocka kadetka druga wśród seniorek. Victoria Płock w górnej ósemce

Czternastoletnia Katarzyna Bagrowska (na zdjęciu w środku), wychowanka trenera Grzegorza Lipczyńskiego, zajmując drugie miejsce podczas III Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Polski seniorów, awansowała na ogólnopolski szczebel dorosłych rozgrywek tenisa stołowego. Będzie pierwszą od lat zawodniczką z Płocka na Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym i pierwszą ze swojego klubu w ponad dziesięcioletniej historii Nadwiślanina. Tymczasem, tak jak zapowiadał na łamach styczniowego "Sportowca Płockiego" Janusz Rozner, prezes drugiego płockiego klubu, dzięki zdobyciu trzech punktów w dwóch meczach w minionym tygodniu, zespół mężczyzn UKS Victoria Płock jest niemal pewny gry w górnej ósemce tabeli, która powalczy o awans do baraży o I ligę. Płocczanie muszą jeszcze tylko pokonać ostatni w tabeli Ogólniak Nidzica.Przynajmniej do III WTK w Nadarzynie układ sił w seniorkach w województwie mazowieckim wydawał się w miarę stały. Drugie miejsce Katarzyny Bagrowskiej i jej wyrównana rywalizacja ze zwyciężczynią zawodów, zawodniczką ekstraklasy kobiet, Alicją Leśniak ze Spójni Warszawa, wydaje się ten układ nieco burzyć, jeśli nie mówić o nadchodzącej zmianie pokoleniowej. Nim jednak Kasia stała się pierwszoplanową zawodniczką turnieju o niespodzianki postarały się jej klubowe koleżanki. 

Awans do ćwierćfinału turnieju, po niespodziewanym zwycięstwie nad wyżej notowaną zawodniczką stał się udziałem Anny Nowakowskiej. O drugą niespodziankę postarała się Sylwia Szelkowska. Jej pojedynek z rozstawioną z numerem 2. w turnieju utytułowaną Moniką Żbikowską z GLKS Nadarzyn był niewątpliwie szlagierem turnieju kobiet. Emocjonujący i niezwykle wyrównany pięciosetowy pojedynek ściągnął uwagę publiczności, która kibicowała obu zawodniczkom. W dramatycznym piątym secie, w którym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie szalę zwycięstwa na swoją stronę udało się przechylić odważnie, ale i rozważnie grającej płocczance, która wykorzystała trzecią piłkę meczową. 

Dzięki zwycięstwom Szelkowskiej, Nowakowskiej i wygranej Bagrowskiej z Martą Marszałkiewicz z IKTS Broń Radom Nadwiślanin w ćwierćfinale miał aż trzy zawodniczki. Sztuka awansu na ten szczebel turnieju nie udała się jedynie Annie Wereszczaka. Tego dnia widać limit niespodzianek się już wyczerpał i płocczanka w 1/8 nie sprawiła kolejnej sensacji i nie pokonała rozstawionej z numerem trzecim doświadczonej Małgorzaty Kowalskiej ze Spójni, choć napsuła rywalce nieco krwi w drugiem secie, przegrywając partię dopiero na przewagi.

Właśnie zwycięstwo nad Kowalską okazało się przepustką do finału dla Katarzyny Bagrowskiej, która wcześniej w ćwierćfinale musiała odesłać z turnieju głównego swoją koleżankę klubową Sylwię Szelkowską, nieco wyczerpaną trudami wyeliminowania turniejowej dwójki. Płocczanka pokonała warszawiankę dość zdecydowanie - 3:1 i w tym momencie mogła się już cieszyć co najmniej z drugiego miejsca w turnieju i awansu do OTK. Mimo to w finale rzuciła rękawice Alicji Leśniak. O ile już w pierwszym secie warszawianka miała problemy z pokonaniem Bagrowskiej, to drugi set był dla niej istnym horrorem. Dzięki dzielnej postawie płocczanka doprowadziła do gry na przewagi i miała trzy piłki setowe. Zwyciężyło jednak doświadczenie Leśniak, która partię wygrała 18:16 (!), co niewątpliwie pomogło też psychologicznie w wygraniu trzeciego seta i całego turnieju. 

W turnieju pocieszenia, którego stawką było 3. miejsce w WTK premiowane awansem do OTK najlepiej z Nadwiślanina wypadła Anna Nowakowska, w walce o miejsce w przedziale 7-8. pokonała 3:2 swoją klubową imienniczkę - Annę Wereszczaka, by potem, również nie bez walki, ulec rutynowej, później trzeciej w turnieju, Oldze Szymańskiej z GLKS Nadarzyn. Sylwia Szelkowska zakończyła zawody na tym samym szczeblu co Wereszczaka (miejsce 9-12) przegrywając 1:3 z późniejszą piątą zawodniczką turnieju - Katarzyną Osińską z Broni.

III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny odbędzie się między 1 a 3 marca w Częstochowie. Katarzyna Bagrowska, zajmująca 124. miejsce w krajowym rankingu seniorek, zagra tam w gronie 88 najlepszych obecnie w kraju zawodniczek wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich i podczas II OTK.

W II lidze mężczyzn, tak jak zapowiadał prezes płockiego jedynaka na tym szczeblu rozgrywek - Janusz Rozner, ekipie Victorii Płock pozostała już tylko formalność by zapewnić sobie pozostanie w II lidze na kolejny sezon, a w końcówce tego, grę w gronie ośmiu najlepszych zespołów ligi walczących o prawo gry w barażach o pierwszą ligę. Płocczanie najpierw zremisowali 5:5 na bardzo trudnym terenie z GLKS II Nadarzyn, by w minioną niedzielę wysoko - 9:1 pokonać Bogorię II Grodzisk Mazowiecki. Aby jednak dopełnić planu Victoria musi w ostatniej kolejce pokonać Ogólniak Nidzicę. Dziewiąty w tabeli UKS Return Piaseczno, który ma dwa punkty straty, ale i jedno spotkanie rozegrane mniej, nie złożył jeszcze broni w walce o grupę awansową II ligi Mazowieckiego Związku Tenisa Stołowego.  


Nadarzyn, 19 stycznia 2013 r. III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorek. Turniej główny - II runda (1/8): Diana Wrzosek (GLKS Nadarzyn) - Anna Nowakowska (MLUKS Nadwiślanin Płock) 2:3 (-9, 9, -5, 8, -3); Małgorzata Kowalska (Spójnia Warszawa) - Anna Wereszczaka (Nadwiślanin) 3:0 (5, 10, 3); Katarzyna Bagrowska (Nadwiślanin) - Marta Marszałkiewicz (IKTS Broń Radom) 3:1 (8, 11, -6, 6); Monika Żbikowska (Nadarzyn) - Sylwia Szelkowska (Nadwiślanin) 2:3 (7, -11, -9, 9, -13). Ćwierćfinały: Alicja Leśniak (Spójnia) - Nowakowska 3:0 (2, 7, 8); Bagrowska - Szelkowska 3:0 (3, 8, 8). Półfinały: Bagrowska - Kowalska 3:1 (9, 7, -1, 6). Finał: Leśniak - Bagrowska 3:0 (8, 16, 5).
Turniej pocieszenia o miejsce 3 - III runda: Wereszczaka - Weronika Bożek (Nadarzyn) 3:0 (8, 7, 8). IV runda: Nowakowska - Wereszczaka 3:2 (3, 6, -9, -7, 9); Szelkowska - Katarzyna Osińska (Broń) 1:3 (-6, -7, 7, -6); V runda: Olga Szymańska (Nadarzyn) - Nowakowska 3:0 (4, 7, 7).
Kolejność końcowa: 1. Leśniak, 2. Bagrowska, 3. Szymańska, 4. Agata Zakrzewska (SCK Hals Warszawa),..., 7-8. Nowakowska, 9-12. Szelkowska, Wereszczaka. Sklasyfikowano 22 zawodniczki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz