wtorek, 22 stycznia 2013

Pękła setka. Mon-Pol – Legion 107:73

Fot. J. Stankowski/spojrzeniafoto.pl
Koszykarze Mon-Polu okazali się we własnej hali zdecydowanie lepsi od Legionu Legionowo. Podopieczni trenera Mariusza Błaszczyka zmazali tym samym plamę po niespodziewanej porażce w wyjazdowej konfrontacji z GLKS Nadarzyn. Najskuteczniejszym z płocczan okazał się Piotr Nowakowski, który zdobył aż 25 punktów. Oprócz niego jeszcze trzej gracze zwycięskiej ekipy przekroczyli barierę dziesięciu punktów. 
Chociaż jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Piotr Nowakowski, rzucając celnie za trzy punkty, ale już po chwili prowadzenie objęli goście. Na szczęście nie cieszyli się nim zbyt długo. Płocczanie grali uważniej w defensywie, dobrze radzili sobie na obu deskach, co zaowocowało ich sześciopuntkowym prowadzeniem. Druga dziesięciominutówka to jeszcze bardziej wyraźna dominacja miejscowych, którzy dzięki temu schodzili na przerwę z szesnastopunktowym zapasem.

Trzecia odsłona to prawdziwy popis ekipy Mon-Polu. Doskonała skuteczność rzutowa, ograniczanie do minimum ofensywnych poczynań przeciwnika, dominacja na obu tablicach – to wszystko złożyło się na osiemnaście oczek różnicy w tej części. Czwarta kwarta nie była w wykonaniu płocczan aż tak efektowna. Tym razem skończyło się wygraną zaledwie jednym oczkiem. Nie zmieniło to jednak ogólnego wrażenia, które było zdecydowanie pozytywne.

Warto podkreślić, że gospodarze w meczu z Legionem zanotowali aż jedenaście celnych rzutów za trzy punkty. Bardzo dobrze spisał się Piotr Nowakowski, który zdobył aż 24 oczka. Dzielnie wspierali go Piotr Lewandowski, Miłosz Bieńkowski oraz Mariusz Czajkowski. Każdy z nich zapisał na swoim koncie dwupunktowe zdobycze.

Mon-Pol wciąż w tabeli zajmuje trzecie miejsce z dwupunktową stratą do drugiej pozycji. Następnym rywalem płocczan będzie stołeczna Ochota, a mecz zostanie rozegrany 2 lutego w Warszawie.

Mon-Pol Płock - KS Legion Legionowo 107:73 (23:17, 28:18, 35:18, 21:20)
Mon-Pol: Borowski 8, Bieńkowski 14, Czajkowski 12, Sulkowski 8, Lewandowski 15, Enkhbaatar 6, Głowacki 1, Kuta 8, Kowalski 4, Byambadorj 7,Nowakowski 24.
Legion: Łopaciński 22, Popis 19, Niedbalski 14, Jankowski 8, Mikos 6, Szaniawski 2, Stabeusz 2.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz