wtorek, 22 stycznia 2013

Ostatnia szansa na zostanie MustangiemJeśli ktoś chciałby spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim, ma szansę wziąć udział w treningu płockiej drużyny uprawiającej ten sport. – Mamy już harmonogram rozgrywek na sezon i śmiało można powiedzieć, że to ostatni gwizdek, aby dołączyć do drużyny, rozpocząć treningi i przygotować się do sezonu, który rozpoczniemy 14 kwietnia – powiedział trener Mustangów Mariusz Gajewski. – Na rekrutacji nie oczekujemy atletów, czy osób które już trenowały tą lub inną dyscyplinę. Osoby „prosto z ulicy” są w większości w tej drużynie i z powodzeniem dają sobie radę. Jedyny warunek to chęci, chęci i jeszcze raz chęci do treningów i gry w futbol amerykański.

Mustangs Płock przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli już we wrześniu 2012 roku. Wtedy właśnie odbył się pierwszy nabór po sezonie 2012. Obecnie w zespole jest 35 czynnych zawodników. – Liczę na to, że do rozpoczęcia nowego sezonu ta liczba się powiększy. Mamy dokładnie rozpisany harmonogram rozgrywek na sezon i śmiało można powiedzieć, że to już ostatni gwizdek, aby dołączyć do drużyny, rozpocząć treningi i przygotować się do grania, które rozpocznie się 14 kwietnia – mówił trener Mariusz Gajewski. – Na rekrutacji nie oczekujemy atletów, czy osób które już trenowały tę lub inną dyscyplinę. Większość tej ekipy stanowią ludzie, którzy po raz pierwszy przyszli na trening „prosto z ulicy”. I radzą sobie doskonale. Jedyny warunek to chęci, chęci i jeszcze raz chęci do treningów i gry w futbol amerykański.

Treningi otwarte, podczas których będzie można przyjrzeć się z bliska ćwiczeniom charakterystycznym dla futbolu amerykańskiego, odbędzie się w kolejne niedziele: 3 lutego i 10 lutego w Zespole Szkół nr 2 przy ulicy Chopina w Płocku. Aby wziąć udział w rekrutacji, która będzie prowadzona przy okazji tych zajęć, należy mieć ukończone 16 lat.

Mustangi nie tylko intensywnie szykują się do tegorocznych rozgrywek, ale pamiętają również o potrzebujących. Po raz kolejny zawodnicy tego klubu wzięli udział w płockim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbierając pieniądze w centrum miasta. W kweście wzięły udział 23 osoby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz