środa, 30 stycznia 2013

Nowy piłkarz, odwołany sparingDwudziestojednoletni Mirosław Kalista (na zdjęciu) został na pół roku wypożyczony do Wisły z Łysicy Bodzentyn. To drugi, po Filipie Burkhrardzie, zawodnik, który podpisał umowę z płockim klubem przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2012/2013. W środę 30 stycznia podopieczni trenera Marcina Kaczmarka mieli rozegrać kontrolne spotkanie z Turem Turek. Niestety, ze względu na problemy organizacyjne przeciwnika mecz został odwołany.
Mirosław Kalista to wychowanek Juventy Starachowice, z której trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. W UKS SMS występował od 2004 do 2009 roku. Wrócił do Starachowic, a w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 grał w Łysicy Bodzentyn. Wystąpił w 13 meczach (w 12 w pełnym składzie), zdobywając sześć bramek. Nowy gracz Wisły występuje zazwyczaj na boku pomocy.

 – To młody, bardzo dynamiczny zawodnik obdarzony zmysłem do gry ofensywnej. Dla nas niezwykle istotne jest, że regularnie występował na poziomie seniorskim w niezłej drużynie plasującej się w czołówce swojej grupy trzeciej ligi – mówił o Mirosławie Kaliście trener Marcin Kaczmarek „Sportowcowi Płockiemu”. – Chciałbym, aby Mirek podniósł rywalizację w gronie młodzieżowców. Zazwyczaj na skrzydle jako młody gracz pojawia się Fabian Hiszpański. Potrzebuje jednak solidnego konkurenta, który mógłby z nim rywalizować o miejsce w wyjściowym składzie.

Wisła pozyskała już ofensywnego pomocnika i młodzieżowca. Sztab szkoleniowy płockiego klubu poszukuje jeszcze lewego obrońcy, który byłby konkurentem dla Arkadiusza Mysony oraz bramkarza rywalizującego z Sewerynem Kiełpinem o miejsce między słupkami. Jeżeli uda się pozyskać zawodników na te dwie pozycje, skład drużyny zostanie zamknięty. Trener Marcin Kaczmarek zapowiadał bowiem, że w przerwie zimowej nie zamierza robić w składzie rewolucji. Interesują go jedynie drobne, konieczne korekty.

W środę 30 stycznia Wisła miała rozegrać kontrolne spotkanie z Turem Turek. Z powodu problemów organizacyjnych w ekipie rywali sparing nie doszedł jednak do skutku. Najbliższy pojedynek testowy płocczanie rozegrają w sobotę 2 lutego o 12.00. Ich przeciwnikiem będzie Pogoń Siedlce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz