czwartek, 31 stycznia 2013

Spartanie z grantem na zimowe ferieStowarzyszenie Polska Liga Kick-Bixingu pozyskało środki finansowe z Funduszu Grantowego dla Płocka. Dzięki nim mogło zorganizować dla 40-osobowej grupy dzieci i młodzieży zajęcia sportowo-rekreacyjne „Płock – zdrowo i wesoło na sportowo”. Ich uczestnicy będą mieli okazję nie tylko brać udział w niezwykle atrakcyjnych zabawach rekreacyjnych i sportowych, ale również poznają tajniki zdrowego żywienia oraz sekrety kuchni różnych narodów.

Zajęcia zorganizowane przez Polską Ligę Kick-Boxingu rozpoczną się w piątek 1 lutego i potrwają do soboty 9 lutego. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów biorący udział w projekcie, spotykać się będą w Sali Bankietowej restauracji przy ulicy Kazimierza Wielkiego 42 w godzinach 10.00-16.00.
Na dzieci i młodzież będą czekać integracyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne: tenis stołowy, dart oraz siłowanie na rękę (armwrestling); komputery z dostępem do internetu oraz gry komputerowe. Organizatorzy przygotowali dla uczestników zajęć również warsztaty związane z promocją zdrowej żywności. Będzie można również poznać tradycyjną kuchnię polską, a także kuchnie hiszpańską, włoską, chińską, rosyjską, japońską i francuską. W niedzielę 10 lutego odbędzie się uroczysta gala, podczas której podsumowana zostanie realizacja projektu. 

W imieniu dzieci, które nieodpłatnie spędzą ciekawe ferie, chcielibyśmy bardzo podziękować darczyńcom Fundacji: Urzędowi Miasta Płock oraz firmom Orlen i Basell Orlen Polyolefins – powiedział Tadeusz Kopciński, współautor projektu, promotor Mazowieckiej Młodzieżowej Ligi Spartanwear. – Podziękowania kierujemy też do partnerów projektu: Straży Miejskiej w Płocku, pracownikom i dyrekcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Fundacji Arka Mazowsza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz