czwartek, 3 stycznia 2013

Dziesiąta w Czechach


Dziesiąte miejsce w międzynarodowym turnieju sylwestrowym w Bystrzycach pod Hostynem (Czechy) zajęła tenisistka stołowa Nadwiślanina Płock Anna Wereszczaka (na zdjęciu). W zawodach w formule open zagrało 24 uczestników - amatorów i zawodników niższych lig z Czech, Słowacji i Polski. Zwycięstwo w turnieju przypadło w udziale grającemu na co dzień w regionalnej lidze czeskiej Sylwestrowi Rudzkiemu z Cieszyna.

Turniej kończył kilkudniowy obóz szkoleniowy prowadzony przez zawodników czeskiej ekstraligi, w tym byłego reprezentanta Czech Karela Karaska oraz zawodnika II Bundesligi Tomasa Janaska. Ten drugi dał się zapamiętać swojego czasu polskim kibicom jako jeden z rywali Daniela Góraka z Bogorii Grodzisk Maz. w prestiżowym turnieju Prague Open.  

W zawodach najliczniej reprezentowana była Słowacja, a następnie Czechy i Polska. Dziesiąte miejsce jest najwyższym w dotychczasowej kilkuletniej historii startów Anny Wereszczaka w turniejach w Bystrzycach. Pozostali Polacy zajęli kolejno miejsca - Dariusz Filak (niestowarzyszony) - 15, Marcin Filak (Huragan Sosnowiec) - 18, Patryk Rudzki (niestowarzyszony) - 19, Aniela Żukowska (Olimp Kętrzyn) - 20.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz