wtorek, 11 grudnia 2012

Pięciu nafciarzy w seniorskiej kadrze

Fot. T. Miecznik Portal Płock
Marcin Wichary, Michał Kubisztal (na zdjęciu), Kamil Syprzak, Adam Wiśniewski i Paweł Paczkowski znaleźli się wśród 24 zawodników, których trener reprezentacji Polski Michael Biegler powołał na zgrupowanie poprzedzające udział w mistrzostwach świata. Impreza odbędzie się w Hiszpanii od 11 do 27 stycznia 2013 roku. Z szerokiej kadry, którą jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia czeka pierwsza część zgrupowania, do ekipy wylatującej na MŚ powołanych zostanie tylko 16 graczy. 
Najbardziej zapracowanym zawodnikiem kadry może okazać się Paweł Paczkowski. Prawy rozgrywający Orlen Wisły dostał powołanie nie tylko od Michaela Bieglera, ale również od prowadzącego reprezentację młodzieżową Krzysztofa Kisiela. „Paczas” jest jedną z gwiazd młodzieżówki, która przygotowuje się do udziału w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw świata, które w lipcu odbędą się w Bośni i Hercegowinie. Płocczanin to jedna z kluczowych postaci młodzieżówki, więc trudno sobie wyobrazić, aby nie zagrał w turnieju kwalifikacyjnym do MMŚ, który odbędzie się na Białorusi 4-6 stycznia 2013 roku. To jednak oznaczałoby, że nie wystąpi w seniorskiej kadrze podczas towarzyskiego turnieju w Czechach. O tym, jakie będą najbliższe ustalenia dotyczące reprezentacyjnej kariery Pawła Paczkowskiego decydować będą ustalenia między trenerami Krzysztofem Kisielem i Michaelem Bieglerem.

Seniorska kadra zbierze się 17 grudnia w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej, gdzie przejdzie dokładne badania lekarskie. Później rozpocznie się zgrupowanie w Pruszkowie, które potrwa do 22 grudnia. Od 27 grudnia czeka biało-czerwonych czterodniowy obóz szkoleniowy w Warszawie, który potrwa (z przerwą sylwestrowo-noworoczną) do 3 stycznia 2013 roku. Od 4 do 6 stycznia Polacy zagrają w międzypaństwowym turnieju w Czechach. Po powrocie ponownie spotkają się w Pruszkowie, skąd wyruszą do Hiszpanii na MŚ.

Skład reprezentacji: Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski, Tomasz Rosiński, Bartłomiej Tomczak i Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce), Marcin Wichary, Michał Kubisztal, Kamil Syprzak, Adam Wiśniewski i Paweł Paczkowski (Orlen Wisła Płock), Przemysław Krajewski, Piotr Masłowski i Rafał Przybylski (Azoty Puławy), Robert  Orzechowski i Antoni Łangowski (MMTS Kwidzyn), Michał Bartczak i Adam Malcher (Zagłębie Lubin), Michał Chodara i Marek Szpera (Stal Mielec), Mariusz Jurkiewicz (BM Atletico Madryt – Hiszpania), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin – Niemcy) oraz Bartosz Jurecki (S.C. Magdeburg – Niemcy).

W rezerwie pozostają jeszcze Krzysztof Łyżwa i Mateusz Jankowski (Azoty Puławy), Wojciech Gumiński (Zagłębie Lubin) oraz Jakub Łucak (Chrobry Głogów).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz