czwartek, 22 listopada 2012

Różnica klas. Mon-Pol – PTK 46:93

 FOT. J.Stankowski
spojrzeniafoto.pl
Przygoda bardzo młodych koszykarek Mon-Polu z Pucharem Polski zakończyła się na 1/16 tych rozgrywek. Ekipa prowadzona przez trenerów Ireneusza Jasińskiego i Michała Mrówczyńskiego w ViaSMS.pl CUP trafiła na PTK Pabianice. Chociaż przeciwniczki w Ford Germaz Ekstraklasie przegrywają mecz za meczem, w konfrontacji z pierwszoligowcem z Płocka okazały się zdecydowanie lepsze. W zespole Mon-Polu zadebiutowała dwudziestoletnia Aldona Morawiec pozyskana z rozwiązanego ROW-u Rybnik. 
Niedawno szkoleniowcy Mon-Polu pożegnali się z Mileną Adamczyk oraz Iwoną Gawryszewską. W ich miejsce udało się pozyskać byłą reprezentantkę Polski w kilku młodzieżowych kategoriach wiekowych Aldonę Morawiec. Dwudziestoletnia skrzydłowa jeszcze niedawno reprezentowała barwy ROW-u Rybnik, który wycofał się z Ford Germaz Ekstraklasy z powodów finansowych. Uczestniczka Młodzieżowych Mistrzostwach Europy zadebiutowała w barwach Mon-Polu w meczu pucharowym, ale na razie nie pokazała pełni swoich możliwości.

Niestety, pucharowa potyczka z najsłabszym zespołem FGE obnażyła boleśnie wielką różnicę, która dzieli pierwszą ligę od ekstraklasy. Starsze i znacznie bardziej doświadczone pabianiczanki przeważały dosłownie w każdym elemencie gry, zdecydowanie dominując na parkiecie przez całe 40 minut. Wygrana przyjezdnych nie była zagrożona nawet przez moment, choć super optymiści mogli doszukiwać się szans, gdy w drugiej kwarcie płocczanki zniwelowały różnicę punktowa z trzykrotnej na dwukrotną dla gości.

Pabianiczanki okazały się zdecydowanie silniejsze, dysponowały dużo lepiej zorganizowaną defensywą, popełniały dużo mniej strat. Na wyróżnienie w ekipie z Płocka zasłużyła zdobywczyni 15 punktów Iwona Szarzyńska oraz wracająca po kontuzji Karolina Sikorska, która zanotowała dziewięć zbiórek.

NOWOŚĆ!!! GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU

Mon-Pol Płock – PTK Pabianice 46:93 (10:28, 14:20, 12:25, 10:20)
Mon-Pol: Szarzyńska 15, Morawiec  10, Maj 9, Gruchot  4, Janas  3, Krzysztofik 3, Sikorska  2, Iwan,  Trzewikowska, Wilamowska, Skiejka, Piechocka.
PTK: Sobczyk 17, Rozwandowicz  16, Piestrzyńska 14, Bogacka 9, Gajda  8, Krajewska  8, Błaszczyk  8, Kowalska 7, Szałecka 4, Okulska 2.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz