piątek, 23 listopada 2012

Azjatki i gwiazdy w Wyszogrodzie

FOT. KTS OPTIMA Sygnał Lublin
Nie lada grata czeka w niedzielę w Wyszogrodzie miłośników tenisa stołowego w kobiecym wydaniu. W tamtejszym Gimnazjum Publicznym przy ul. Niepodległości będzie można podziwiać zwycięskie drużyny w rozgrywkach Pucharu Polski w województwach lubelskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Cztery ekipy walczyć będą w turnieju półfinałowym o awans do finału ogólnopolskiego, którego zwycięzca otrzyma Puchar Polski i prawo startu w europejskich rozgrywkach. W składach zespołów, jakie przyjadą do Wyszogrodu z ekstraklasy, pierwszej i... drugiej ligi znajdują się aż trzy Azjatki i wiele medalistek mistrzostw Polski, gwiazd kobiecych rozgrywek, m.in. Renata Gumula (na zdjęciu), Monika Pietkiewicz, Magdalena Sikorska i pochodząca z pobliskich Słubic Maja Krzewicką. Województwo mazowieckie reprezentuje drugoligowy zespół Nadwiślanin BS Mazowsze Płock, złożony głównie z juniorek i juniorek młodszych, które na tak wysokim szczeblu zagrają po raz pierwszy. I nie liczą na nic więcej jak na pobranie surowej lekcji tenisa stołowego. 


Faworytami wyszogrodzkiego turnieju są niewątpliwie zespoły z kobiecej ekstraklasy - LUKS Warmia ZAMER Lidzbark Warmiński i KU AZS PWSIiP Wałkuscy Łomża, obecnie zajmujące w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej odpowiednio czwarte i ósme miejsce (na 10 zespołów). W tym gronie może zamieszać tegoroczny beniaminek pierwszej ligi KTS OPTIMA Sygnał Lublin, który w bieżącym sezonie nie przegrał jeszcze meczu. Młoda ekipa Nadwiślanina BS Mazowsze Płock, choć również nie przegrała dotąd meczu, pozostaje raczej bez szans na sukces, ale dla dziewcząt z Płocka liczy się przede wszystkim możliwość konfrontacji z zawodniczkami lig centralnych, jakiej na co dzień im brak. 

Mecze poprzedzone losowaniem i prezentacją rozpoczną się w wyszogrodzkiej hali w niedzielę w samo południe. Zwycięzcy pierwszych pojedynków zagrają w finale. Przegrani zmierzą się w meczu o III miejsce. Emocji nie powinno zabraknąć. Wstęp jest wolny.

  
ORGANIZATORZY:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz