wtorek, 20 listopada 2012

Płockie medale w Drzonkowie


Zawodnik SIKT Płock Kamil Fabisiak wywalczył dwa złote medale Halowych Mistrzostw Polski w tenisie na wózkach. Jego klubowy kolega Jerzy Kulik sięgnął w imprezie, która odbywała się w Drzonkowie, po srebro i brąz. Brązowy medal wywalczył również Stefan Dobaczewski.
W drzonkowskiej imprezie zabrakło dwój najlepszych zawodników w naszym kraju –  Tadeusza Kruszelnickiego (LOB Wrocław) i Piotra Jaroszewskiego (SIKT Płock). W tej sytuacji w grze pojedynczej z numerem pierwszym został rozstawiony Albin Batycki (IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski), z drugim i trzecim gracze SIKT Płock Kamil Fabisiak i Jerzy Kulik.

Do finału singla dotarli dwaj uczestnicy tegorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w LondynieKamil Fabisiak i Albin Batycki. W pierwszym secie na korcie zdecydowanie dominował zawodnik SIKT Płock, który dwukrotnie przełamał podanie swojego przeciwnika, dzięki czemu wygrał tę partię 6:2.

W drugiej odsłonie walka była już dużo bardziej zacięta. Obaj zawodnicy wygrywali swoje gemy serwisowe, więc o losach seta musiał decydować tie-break. Albin Batycki prowadził już 6:1 i wydawało się, że przy pięciu piłkach setowych ma w ręku wszystkie atuty. Kamil Fabisiak zmobilizował się jednak maksymalnie, narzucając swoje warunki gry. Dzięki temu wygrał decydującą partię 7:6, a cały mecz 2:0.

Medalistą gry pojedynczej został również Jerzy Kulik, który dotarł do półfinału, eliminując po drodze Szymona Nowickiego z IKS-u Spartakus Koźmin Wielkopolski (6:2, 7:5) oraz Mariusza Szczygła z ZSTTW Zielona Góra (6:2, 6:2). W półfinale Jerzy Kulik poległ w bratobójczym pojedynku z Kamilem Fabisiakiem 1:6, 0:6.

Finał turnieju deblowego był popisem rywali, którzy walczyli o złoto w grze pojedynczej. Kamil Fabisiak i Albin Batycki. Naprzeciwko nich stanęli Jerzy Kulik i Paweł Miętrkiewicz (IKS Sulechów). Pierwszy set został wygrany do zera przez parę płocko-koźmińską, w drugim Kulik i Miętrkiewicz zdołali ugrać dwa gemy. W półfinale para Kulik/Miętrkiewicz rozprawiła się ze Stefanem Dobaczewskim (SIKT Płock) i Marcinem Rogowskim (Start Warszawa), nie oddając im w obu setach nawet jednego gema.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz