piątek, 16 listopada 2012

Płockie medale w Chinach

Płoccy medaliści z Huangshan
Zaledwie 0,05 punktu zabrakło Andżelice Stefańskiej, aby sięgnąć po mistrzostwo świata  w wushu tradycyjnym. Impreza odbywała się w Chinach z udziałem ponad trzech tysięcy zawodniczek i zawodników z całego świata. Zawodniczka reprezentująca na co dzień barwy UKS Fu Hok Kuen Płock zdobyła również brązowy medal w konkurencji form ręcznych Hung Gar. Po dwa brązowe krążki sięgnął Si-Fu Jacek Świątkowski, założyciel płockiego klubu.
Chińskie miasto Huangshan było areną rozgrywanych po raz piąty Mistrzostw Świata w Wushu Tradycyjnym. W imprezie wystartowało ponad trzy tysiące zawodniczek i zawodników z całego świata. Reprezentacja Polski składała się z 40 osób reprezentujących kilkanaście klubów. W tym gronie znaleźli się Andżelika Stefańska z  Fu Hok Kuen Płock oraz założyciel tego klubu Si-Fu Jacek Świątkowski.

Andżelika Stefańska wywalczyła srebrny medal w konkurencji form tradycyjnych z kijem. –  Podczas tegorocznych zawodów była jeszcze większa konkurencja w mojej kategorii niż w poprzednich mistrzostwach, a moim dodatkowym przeciwnikiem była angina – powiedziała płocka medalistka MŚ w Chinach. – Mimo to potrafiłam zaprezentować się najlepiej jak umiałam. Do „złota” w konkurencji form tradycyjnych z kijem zabrakło mi zaledwie 0,05 punktu  podkreśla.

Do srebra w formach tradycyjnych z kijem płocczanka dorzuciła jeszcze brązowy medal w konkurencji form ręcznych Hung Gar. Jacek Świątkowski zdobył dwa brązowe medale - w formach ręcznych Hung Gar oraz w konkurencji form z kijem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz