czwartek, 22 listopada 2012

Płocczanie wyjadą do MadrytuMiędzynarodowych sędziów z Płocka czeka kolejna interesująca wyprawa. Tym razem Europejska Federacja Piłki Ręcznej wyznaczyła Bartosza Leszczyńskiego i Marcina Piechotę do poprowadzenia meczu Velux Ligi Mistrzów między BM Atletico Madryt a HCM Constanta. Mistrzowie Rumunii w poprzednim sezonie LM występowali w jednej grupie z Orlen Wisłą Płock. Ekipa prowadzona przez trenera Larsa Walthera wygrała wówczas oba mecze. Spotkanie w Orlen Arenie było bardzo dramatyczne i skończyło się wygraną gospodarzy, chociaż jeszcze minutę przed końcem to przyjezdni mieli niewielką przewagę bramkową. W rewanżu zdecydowanie lepsi okazali się płocczanie, którzy dzięki temu awansowali do Top 16 LM.

HCM Constanta dla Orlen Wisły to jednak nie tylko ubiegłoroczny rywal w Velux Lidze Mistrzów. Najlepszy w tym sezonie strzelec nafciarzy – Rumun Valentin Ghionea został pozyskany właśnie z zespołu mistrza Rumunii.

Pierwszy mecz między Atletico i HCM został rozegrany w Bukareszcie. Do przerwy gospodarze prowadzili 13:12, ale cały mecz zakończył się wygraną zespołu z Hiszpanii 28:23. W zwycięskiej ekipie najskuteczniejszy okazał się Macedończyk Kirył Lazarow, który zdobył dziewięć bramek. Jednego gola zapisał na swoim koncie reprezentant Polski Mariusz Jurkiewicz. W ekipie gospodarzy najlepszym strzelcem okazał się Hiszpan Javier Humet Gaminde, który trafiał do bramki pięciokrotnie.

Atletico i HCM występują w grupie B, w której prowadzi niepokonana do tej pory ekipa MKB Veszprem. Drugie jest THW Kiel. Zespół z Madrytu wygrał zaledwie dwa z pięciu meczów i z czterema punktami zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Taki sam dorobek punktowy mają też Celje Pivovarna Lasko oraz IK Savehof. Constanta wygrała dotychczas tylko jeden mecz i z dwoma punktami zajmuje ostatnie szóste miejsce. Teoretycznie jednak wciąż zachowuje szanse na awans. Rumuni muszą jednak wygrać w madryckim Palacio Vistalegre, gdzie w zależności od klasy rywala zasiada od czterech do dziewięciu tysięcy kibiców.

Mecz BM Atletico MadrytHCM Constanta, który mają poprowadzić Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota, zostanie rozegrany w niedzielę 25 listopada o 17.00. Delegatem EHF na ten pojedynek ma być Francuz Michel Caillet.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz