poniedziałek, 12 listopada 2012

Młoda Wisła zwycięska, Błękitni i Mazur na remis, Kasztelan znowu poległ

Piłkarze rezerw Wisły w ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2012/2013 pokonali na własnym boisku Błękitnych Raciąż, chociaż prawie 70 minut musieli grać w osłabieniu. Błękitni z Gąbina zakończyli piłkarską jesień remisem u siebie z Narwią Ostrołęka. Podziałem punktów zakończył się także wyjazd Mazura do Mławy na pojedynek z tamtejszą Mławianką. Niestety, już po raz ósmy w obecnych rozgrywkach przegrał Kasztelan. Tym razem w Sierpcu z Bugiem Wyszków. W grupie północnej mazowieckiej czwartej ligi do rozegrania pozostały jeszcze dwa mecze zaległe, a później nastąpi zimowa przerwa w rozgrywkach.

Ekipa prowadzona przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego kiepsko rozpoczęła pojedynek z Błękitnymi Raciąż. Już po kwadransie gry goście objęli prowadzenie. Jakby tego było mało, w 22. minucie Łukasz Stański zobaczył drugą już w tym spotkaniu żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. A to oznaczało, że niemal przez 70 minut gospodarze zmuszeni byli do gry w osłabieniu.

Młodzi płocczanie, wzmocnieni przez grających w pierwszym zespole Łukasza Sekulskiego i Tomasza Grudnia, nie zamierzali jednak składać broni. Przy każdej możliwej okazji szukali sytuacji do wyrównania. Udało im się to tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, gdy na listę strzelców wpisał się Krzysztof Garczewski.

Po zmianie stron gospodarze potrzebowali zaledwie dziesięciu minut, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kropkę nad i postawił Łukasz Sekulski. Młoda Wisła zakończyła piłkarską jesień z dziewięcioma zwycięstwami i sześcioma porażkami. Ekipa prowadzona przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego żadnego meczu w rundzie jesiennej nie zakończyła wynikiem remisowym.

Błękitni na zakończenie jesiennej rundy podejmowali w Gąbinie Narew Ostrołęka. Mecz mógł się podobać, ponieważ obie ekipy szukały swoich szans na zdobycie gola. Dobrze spisywali się jednak defensorzy, a i bramkarze nie mieli na sumieniu żadnych błędów.

W 28. minucie Radosław Dębicki idealnym podaniem obsłużył Damiana Lisieckiego, który nie mógł nie wykorzystać idealnej okazji. Po stracie bramki goście jeszcze mocniej natarli na miejscowych, lecz gąbinianie umiejętnie wytrącali graczy Narwi z uderzenia.

Po zmianie stron plac gry musiał opuścić Marek Wydra, który sporą część pierwszej połowy grał z żebrami uszkodzonymi przy jednej z interwencji. Po zmianie stron nie miał już siły, aby pojawił się na boisku, więc trener Marek Ledzion w jego miejsce desygnował Michała Nowakowskiego.

Gospodarze mieli w drugiej części gry kilka świetnych okazji do podwyższenia rezultatu, ale nie byli  stanie wykorzystać chociażby jednej z nich. Tymczasem ostrołęczanie już w doliczonym czasie gry zagrali w pole karne Błękitnych piłkę na aferę, której dopadł Mateusz Pełtak, ustalając wynik meczu. Dla gąbinian był to pierwszy remis w obecnych rozgrywkach.

Mazur nie miał w Mławie lekkiego zadania. Spisał się jednak zupełnie przyzwoicie, przywożąc do  Gostynina jednopunktową zdobycz. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem nieznacznej przewagi gości, którzy udokumentowali ją po akcji rozegranej przez Piotra Wilamowskiego, który idealnie zagrał na wolne pole do Rafała Wilamowskiego, a gostyniński napastnik wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po przerwie gospodarze dość szybko doprowadzili do wyrównania, a gola zdobył Piotr Melchinkiewicz. Z biegiem czasu gra coraz bardziej się zaostrzała, co szczególnie mocno odczuł Bartosz Komorowski, ukarany czerwoną kartką po niebezpiecznym wślizgu w nogę rywali. Gostynianie od tego momentu bardziej skupili się na obronie rezultatu, niż na atakowaniu bramki przeciwnika. Udało im się na szczęście dowieźć remis do końcowego gwizdka.

Niestety, kolejne punkty stracił sierpecki Kasztelan, który tym razem przegrał u siebie z Bugiem Wyszków. Co gorsze, przez ponad 80 minut „piwosze” trzymali się zupełnie nieźle, ale stracili gola osiem minut przed końcem meczu. Co gorsza, nie zdobył go żaden z gości, ale jeden z sierpczan.

IV liga
15. kolejka:
Wisła II Płock - Błękitni Raciąż 2:1 (1:1)
Bramki: Garczewski (44.) i Sekulski (56.) dla Wisły oraz  Wróblewski (16.) dla Błękitnych
Wisła II: Kwiatkowski – Śnieć,Bieńkowski, Wawrzyński (88. Budnicki), Synowicz - Garczewski (80. Szubert), Pomorski, Stański, Sekulski (85. Jabłoński), Kamiński (70. Koryto) - Grudzień.
Błękitni R: Kalinowski – Szeligowski, K. Wróblewski (65. Kocięda Żebrowski, M. Unierzyński - Wróblewski, Mikołowski, Ambroziak, Boniewski (82. J. Unierzyński) - Kowalski (72. Szelgiewicz), Kopecki.

Błękitni Gąbin - Narew Ostrołęka 1:1 (1:0)
Bramki: Lisiecki (28.) dla Błękitnych oraz Pełtak (90+2)
Błękitni: Wydra (46. Nowakowski) - Nowak, Tomaszewski, Winnicki, Paczkowski - Lisiecki (75.  Skierkowski), Józwiak, Truskolaski, Dębicki - Wiśniewski (90. Rogoziński), Różycki

Mławianka Mława - Mazur Gostynin 1:1
Bramki: Melchinkiewicz (52.) dla Mławianki oraz – R. Wilamowski (22.)
Mławianka: Wiśniewski – Walczak, Graczyk, Drzewicki Brzozowski, Hardzyński, Gawęda, Łukaszewski, Masiak, Tomczak, Melchinkiewicz
Mazur: Ratajski – B. Dutkiewicz, Stańczak, Kosiński (74. Górecki), P. Dutkiewicz, P. Wilamowski (86. Wysokiński), A. Górecki, Ziułkowski, Sławiński (80. Kowalski), Wilamowski (71. Surmak), Komorowski
Pozostałe rezultaty: Wkra Żuromin - Huragan Wołomin 1:0, Ostrovia Ostrów Mazowiecka - MKS Przasnysz 0:0, Nadnarwianka Pułtusk - Czarni Węgrów 0:3, KS Łomianki - Bzura Chodaków 1:1. Tabela: 1. Huragan 36, 2. Przasnysz 29, 3. Błękitni R. 28, 5. Wisła II 27, 9. Błękitni G. 22, 12. Mazur 20, 13. Kasztelan 14