poniedziałek, 12 listopada 2012

Liderzy nie wygrywaliW rozgrywkach niższych lig prowadzonych przez Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej doszło do kilku poważnych niespodzianek. W okręgówce Amator Maszewo przegrał w wyjazdowym, bardzo dramatycznym, meczu ze Skrwą Łukomie. Prowadząca w tabeli A-klasy Spójnia Mała Wieś musiała uznać wyższość Zorzy Szczawin. Również grając na wyjeździe. Nie wygrał swojego meczu również prowadzący w B-klasie zespół Błyskawicy. Ekipa z Lucienia ma jednak na swoje usprawiedliwienie fakt, że tym razem pauzowała.

Skrwa Łukomie w sezonie 2012/2013 radzi sobie na boiskach klasy okręgowej zupełnie przyzwoicie. Maszewianie byli jednak przekonani, że mecz ze Skrwą zakończy się ich wygraną. I chyba w najczarniejszych snach nie byli w stanie przewidzieć, że mogą przegrać wyjazdowy mecz, w którym zdobędą trzy gole.
Amator utrzymał wprawdzie prowadzenie w tabeli, ale głównie dlatego, że jako jedna z nielicznych drużyn rozegrał swój mecz dwa tygodnie temu, gdy przez niespodziewany atak zimy trzeba było odwołać aż 13 meczów w niższych klasach rozgrywkowych. Wisła Duninów, która spokojnie poradziła sobie w wyjazdowym pojedynku z Huraganem Bodzanów, ma tyle samo punktów co Amator, ale jedno spotkanie zaległe.

W 15. kolejce okręgówki najbardziej efektownie zaprezentowała się Skra, która w Drobinie rozbiła Świt Staroźreby 10:0. Również dziesięć bramek padło w Łącku, gdzie Kormoran podejmował Wisłę Sobowo. Tyle tylko, że w tym meczu dwa z dziesięciu goli zdobyli przyjezdni. Piątej porażki w sezonie 2012/2013 doznał beniaminek z Czermna. Wykorzystał to Orzeł Goleszyn, który skromniutko ograł Unię Iłów i awansował na czwarte miejsce.

Prowadząca w A-klasie Spójnia Mała Wieś wyjechała do Szczawina na mecz z tamtejszą Zorzą i musiała uznać wyższość gospodarzy. Potknięcie liderów wykorzystał Start Proboszczwice, który zdemolował u siebie Relax Miszewo i zrównał się punktami ze Spójnią. Sparta Mochowo zaaplikowała trzy bramki Iskrze Kozłowo, a jednak ani trener, ani piłkarze, ani kibice nie mieli powodów do zadowolenia, bo rywale zdobyli sześć goli.

Najlepsza w tabeli B-klasy Błyskawica Lucień wprawdzie pauzowała, ale jej przewaga nad resztą stawki jest na tyle duża, że nie miało to żadnego wpływu na układ tabeli. Ciekawie było w Miszewku, gdzie miejscowi kibice zobaczyli aż siedem bramek, z których tylko jedną zdobyła ekipa Olimpii Gozdowo.

Klasa okręgowa
15. kolejka: Orzeł Goleszyn - Unia Iłów 1:0, Stoczniowiec Płock - Polonia Radzanowo 4:3, Zryw Bielsk - ULKS Ciółkowo 3:4, Pogoń Słupia - Unia Czermno 4:3, Skra Drobin - Świt Staroźreby 10:0, Huragan Bodzanów - Wisła Duninów  1:4, Kormoran Łąck - Wisła Sobowo 8:2, Skrwa Łukomie - Amator Maszewo  4:3. Tabela: 1. Amator 36, 2. Wisła D. 36, 3. Skra 31.

A-klasa
10. kolejka: Orkan Lelice - Stegny Wyszogród 0:3, Lwówianka Lwówek - Kasztelan Białe Błoto 1:2, Start Proboszczewice - Relax Miszewo 8:0, Wicher Cieszewo - Czarni Rempin 4:1, Sparta  Mochowo - Iskra Kozłowo 3:6, Zorza Szczawin - Spójnia Mała Wieś 2:1. Tabela: 1. Spójnia 25, 2. Start 25, 3. Wicher 24.

B-klasa
13. kolejka: Delta Miszewko - Olimpia Gozdowo 6:1, FK Rybno - Mazowia Słubice 1:3. Pauzowały: Błyskawica Lucień i Bzura II Chodaków. Tabela: 1. Błyskawica 23, 2. Delta 13, 3. Mazowia 13.

3 komentarze:

  1. Autor tym razem wymyślił derby Kozłowa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Może autor powinien w każdym tekście o niższych ligach robić co najmniej jeden błąd. Przynajmniej wie, że jest ktoś, kto czyta wszystko uważnie.

    OdpowiedzUsuń