poniedziałek, 12 listopada 2012

Dwie płocczanki na podium WTK. Wśród juniorów płocczanin czwarty

FOT. Nadwiślanin Płock

Dziewczęta Nadwiślanina Płock zdominowały II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny do mistrzostw Polski juniorek (18 lat i młodsze) w tenisie stołowym. W Wyszogrodzie zagrały aż w trzech z czterech ćwierćfinałów. Rywalizację dziewcząt wygrała Katarzyna Bagrowska (l. 14 - na zdjęciu pierwsza z lewej), która nominalną juniorką będzie dopiero w przyszłym roku. Tym samym wywalczyła sobie prawo gry w II Ogólnopolskim TK w gronie najlepszych juniorek w kraju (8-9 XII, Brzeg Dolny). Trzecie miejsce po przegranej w półfinale z Kasią, zajęła Aleksandra Lau (na zdjęciu pierwsza z prawej), która WTK juniorek wygrała we wrześniu. W stawce 64 juniorów płocki "jedynak" Mikołaj Krzewicki z Victorii Płock zajął 4. miejsce, ale po porażce w półfinale nie stawił się do gry w małym finale o trzecią lokatę. W zawodach wzięły udział nieobecne w ostatnim czasie zawodniczki ULKS Nadwiślanina Słubice.

Półfinałowy pojedynek znakomicie znających się z treningów płocczanek Katarzyny i Aleksandry mógłby być okrasą niejednego turnieju. Nie brakowało w nim dramaturgii, zmieniającej się co rusz sytuacji, widowiskowych wymian piłek stojących na wysokim poziomie. Ostatecznie w piątym secie lepiej rozegrała końcówkę młodsza z nadwiślanek - Katarzyna Bagrowska i to ona dostała szansę walki o zwycięstwo w turnieju i awans do OTK juniorek w finale. Przeciwniczką Kasi okazała się rozstawiona w losowaniu z numerem jeden Diana Wrzosek z GLKS Nadarzyn, która do podwarszawskiego klubu przeszła w tym sezonie z Rawy Mazowieckiej w województwie łódzkim. Oli na otarcie łez pozostał mecz o III miejsce, który wygrała zdecydowanie 3:0 z Patrycją Piętką z SCK Hals Warszawa, swoją niedawną rywalką w meczu II ligi kobiet.


Dotąd Bagrowska z Wrzosek zwykle spotykały się dopiero w finałach ogólnopolskich zawodów. Najbardziej pamiętna była ich potyczka w finale Pucharu Polski Młodziczek (2011) w Krakowie, wygrana przez Kasię 3:2, po którym obie zawodniczki po raz pierwszy w swoich karierach mogły cieszyć się z tytułów mistrzowskich - Kasia z mistrzostwa Polski, Diana z wicemistrzostwa. W Wyszogrodzie takich emocji nie było. Kasia pewnie pokonała Dianę 3:0. W drugim secie płocczanka prowadziła nawet 9:0, ale wówczas dostała od rywalki lekcję, że nie wolno sobie pozwalać na chwilę dekoncentracji nawet przy tak wysokim prowadzeniu. 

Tymczasem Ola Lau zostanie zapamiętana w Wyszogrodzie z tytułu nieprawdopodobnego zwrotu wydarzeń, jakiego była autorką w meczu 1/8 z Beatą Kogut z Pogoni Siedlce. Zawodniczka Nadwiślanina przegrywała już 0:2 w setach i 5:10 w trzeciej partii. A jednak wyszła z tej beznadziejnej wydawałoby się sytuacji zwycięsko! Niesamowite opanowanie emocji, precyzja i koncentracja pozwoliły doprowadzić jej do wyrównania stanu trzeciego seta na 10:10 by potem w grze na przewagi i w dwóch kolejnych partiach przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i grać w zawodach dalej.

W II WTK juniorek uczestniczyło aż sześć zawodniczek Nawiślanina. Miejsce tuż za pierwszą czwórką zajęła powtarzając swój najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej, Anna Wereszczaka. W walce o pierwszą ósemkę wyeliminowała swoją klubową koleżankę Sylwię Szelkowską, dla której był to jedyny przegrany pojedynek tego dnia. W trzecim płockim ćwierćfinale Ania uległa Piętce, ale nie bez walki. Trzeciego seta przegrała dopiero na przewagi - 15:17.

W 1/8 z turniejem głównym pożegnała się Anna Nowakowska, która uległa rewelacji jesieni na Mazowszu - Agacie Zakrzewskiej (Hals). Najmłodsza z płocczanek - pierwszoroczna kadetka Dominika Wolińska poczynała sobie bardzo dzielnie w starszym gronie. W turnieju o miejsca 17-20 niewiele jej zabrakło by znaleźć się w pierwszej czwórce tej rywalizacji.

Co nie udało się płocczance, udało się pierwszorocznej juniorce ze Słubic - Adriannie Adamczyk, która w Wyszogrodzie przegrała tylko raz - z Klaudią Ciesielską z (KS Ożarowianka), w 1/16 turnieju głównego. Ada po kolejnych zwycięstwach nad Julią Żebrowska (UKS Pałac Młodzieży Warszawa), Martyną Lis (Bogoria Grodzisk Maz.) i Renatą Adamkiewicz (Hals) została sklasyfikowana w turnieju na miejscu 17-20. Jej młodsza o rok koleżanka z klubu Aleksandra Karasek, po dość długiej nieobecności na oficjalnych turniejach pokazała tymczasem, że nie zapomniała jak gra się w tenisa stołowego, choć w turnieju odniosła tylko jedno zwycięstwo.

Tymczasem w rywalizacji juniorów, Mikołaj Krzewicki z UKS Victoria Płock szedł przez kolejne rundy jak burza pokonując rywali bez straty seta. Pierwszą partię oddał dopiero w ćwierćfinale, by w kolejnym pojedynku, już o awans do finałowej gry przegrać 0:3 z Kamilem Kurowskim ze Spójni Warszawa. Płocczanin nie stawił się niestety do gry o III miejsce i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscu czwartym. Mikołaj ma przed sobą jeszcze jeden sezon gry w kategorii juniorów i już niebawem może być o nim bardzo głośno w Polsce, tak jak w przypadku jego starszej siostry Maji, ubiegłorocznej wicemistrzyni Polski juniorek, obecnie z powodzeniem występującej w ekstraklasie kobiet w barwach Warmii Zamer Lidzbark Warmiński.

Wyszogród, 10 listopada 2012, I WTK Junior. Juniorki, III runda (1/8): Sylwia Szelkowska - Anna Wereszczaka (obie MLUKS Nadwiślanin Płock) 1:3 (-4, 9, -5, -7); Paulina Stachecka (GLKS Nadarzyn) - Katarzyna Bagrowska (Nadwiślanin P.) 1:3 (-10, -9, 9, -10); Agata Zakrzewska (SCK Hals Warszawa) - Anna Nowakowska (Nadwiślanin P.) 3:0 (4, 8, 9); Aleksandra Lau (Nadwiślanin P.) - Beata Kogut (MKS Pogoń Siedlce) 3:2 (-5, -5, 11, 8, 8). Ćwierćfinały: Patrycja Piętka (Hals) - Wereszczaka 3:0 (5, 9, 15); Bagrowska - Dominika Rosłaniec (KS Puznówka 1996) 3:0 (9, 12, 5); Lau - Zakrzewska 3:1 (-6, 5, 7, 8). Półfinały: Lau - Bagrowska 2:3 (8, -10, -7, 10, -7). Mecz o III miejsce: Lau - Piętka 3:0 (9, 2, 7). Finał: Diana Wrzosek (Nadarzyn) - Bagrowska 0:3 (-8, -6, -7). Kolejność końcowa: 1. Bagrowska, 2. Wrzosek, 3. Lau,..., 5-8. Wereszczaka,..., 9-12. Szelkowska,..., 13-16. Nowakowska,...., 17-20. Adrianna Adamczyk (ULKS Nadwiślanin Słubice) 21-24. Dominika Wolińska (Nadwiślanin P.),..., 25-32. Aleksandra Karasek (Nadwiślanin S.)  Udział wzięły 42 zawodniczki.
Juniorzy, III runda (1/8 finału): Mikołaj Krzewicki (UKS Victoria Płock) - Damian Wasiak (KS Spójnia Warszawa) 3:0 (7, 6, 11). Ćwierćfinały: Krzewicki - Cezary Dębski (Return) 3:1 (3, 5, -9, 8). Półfinały: Krzewicki - Kamil Kurowski (Pogoń) 0:3 (-9, -7, -6). Kolejność końcowa: 1. Bartosz Lebrecht (Nadarzyn), 2. Kurowski, 3. Piotr Stępiński (Spójnia), 4. Krzewicki. Uczestniczyło 64 zawodników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz