poniedziałek, 5 listopada 2012

Doskonały występ płockich wojownikówPonad 850 zawodniczek i zawodników z 17 państw rywalizowało w Otwartych Mistrzostwach Europy w taekwondo, które odbywały się w hali Solne Miasto w Wieliczce. Uczestnicy imprezy rywalizowali jednocześnie na dziesięciu matach. Wśród reprezentantów Polski znaleźli się przedstawiciele LKS Puncher. Płocczanie spisali się bardzo dobrze, sięgając po trzy medale. Dwa krążki wywalczyła Renata Fabisiak (na zdjęciu druga z prawej), jeden Mariusz Dłużniewski.
W konkurencji walk formuły przerywanej point-stop kolorowych pasów w wadze + 76 kg w gronie 18 startujących zawodników znalazł się między innymi Mariusz Dłużniewski. W pierwszej walce płocczanin rozprawił się z Węgrem Ferencem Vajkovicsem. Później poradził sobie również z reprezentującym Rosję Vladimirem Lebedevem. W półfinale musiał, niestety, uznać wyższość Patricka Van Wijka z Holandii. Trzy pełne emocji walki dały jednak Mariuszowi w pełni zasłużony brązowy medal.

W konkurencji walk formuły przerywanej point-stop, kolorowych pasów w wadze - 61 kg do walki stanęła Renata Fabisiak. Płocczanka została złotą medalistką bez walki po wycofaniu się jej finałowej przeciwniczki Ellen Stromodden z Norwegii. W rywalizacji seniorek Renata najpierw miała wolny los, a w półfinale zmierzyła się z Marią Chekaldiną z Rosji. Niestety, Polka musiała uznać wyższość swojej rywalki i tym razem zadowolić się brązowym medalem. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz