poniedziałek, 5 listopada 2012

Medalowe żniwo płocczanPrzedstawiciele dwóch płockich klubów wzięli udział w 16. edycji Pucharu Polski Wushu. Zarówno ekipa Uczniowskiego Klubu Sportowego Sanda jak i UKS Fu Hok Kuen (na zdjęciu) spisały się doskonale, sięgając łącznie po 19 medali. W imprezie, która odbywała się w Warszawie, wzięło udział 200 zawodniczek i zawodników z całej Polski, startujących we wszystkich odmianach wushu.
Reprezentujący UKS Sanda Płock podopieczni trenerów Piotra Paśnika i Konrada Góreckiego wystartowali w czterech konkurencjach: Qingda juniorów i seniorów oraz sanda juniorów i seniorów. Po złote medale sięgnęli: Helena Mieszkowicz (7-8 lat, Qingda do 25 kg), Patrycja Paśnik (9-10 lat, Qingda do 35 kg), Mateusz Dymek (13-14 lat, Qingda do 42 kg), Katarzyna Klepacka (13-14 lat, Qingda do 54 kg), Dagmara Tchorek (15-16 lat, Qingda do 48 kg), Kasper Kalbarczyk (17-18 lat, Qingda do 65 kg), Daniel Kuźmiński (19-35 lat, Qingda do 65 kg), Mateusz Londowski (19-35 lat, Qingda do 75 kg) oraz Marcin Dymek (17-18 lat, Sanda do 65 kg). Ze srebrnymi krążkami do Płocka wrócili: Dominik Wszelaki (13-14 lat, Qingda do 65 kg), Kamil Gawiński (19-35 lat, Sanda do 65 kg) i Adam Grzelak (19-35 lat, Sanda do 70 kg).

Ekipa UKS Fu Hok Kuen wystartowała w konkurencji form tradycyjnych ręcznych południowych, form z kijem oraz walce sportowej sanda. – Na słowa uznania zasługują wszyscy nasi zawodnicy, a szczególnie dzieci i młodzież. Kategorie podczas zawodów były ustalone z dużą rozpiętością wiekową, co stanowiło dodatkowe utrudnieniepowiedział prezes UKS Fu Hok Kuen Zbigniew Błaszczak. – W każdym naszym starcie widoczna była ogromna determinacja oraz postęp umiejętności wypracowany podczas treningów. Tym bardziej, że dla części startujących było to pierwsze tak poważne zawody oznaczające zaciętą rywalizację z krajową czołówką.

Bardzo dobrze spisała się najmłodsza w ekipie Emilia Rychlewska. Dziewięciolatka pierwszego dnia wystartowała w kategorii do 12 lat w konkurencji form ręcznych południowych. Chociaż musiała rywalizować z kilkoma starszymi od siebie zawodniczkami, okazała się zdecydowanie najlepsza. Drugiego dnia prezentowała formy z kijem. Tym razem musiała zadowolić się „dopiero” drugim miejscem. Co ciekawe, tym razem w jej kategorii prezentowali się również chłopcy. Organizatorzy docenili klasę Emilii, wręczając jej „Puchar dla najlepszej zawodniczki Taolu do lat 12”. – Dwa medale i puchar to dla mnie niesamowite osiągnięcie powiedziała Emilia. – Byłam doskonale przygotowana przez mojego trenera Michała Wojciechowskiego. Tak dobrze, że do formy ręcznej podeszłam praktycznie bez żadnego stresu. Gorzej było z kijem, bo trenuję go dopiero od czterech miesięcy, a wiedziałam, że kilku moich konkurentów ćwiczy takie formy dużo dłużej. Wiem, że nie było jeszcze idealnie, ale wystarczyło to do zdobycia medalu, czym zaskoczyłam chyba wiele osób, w tym siebie. Pokonałam też kilku chłopaków i to jest dopiero fajne.

Czternastoletni Szymon Rychlewski (brat Emilii) także wystartował w formach ręcznych południowych oraz formach z kijem. W tej pierwszej konkurencji był jednym z najmłodszych zawodników kategorii wiekowej 12-18 lat. Chociaż Szymon trenuje dopiero od dwóch lat, a rywale mogli się pochwalić zdecydowanie dłuższym stażem, wykonał swoją formę tak dobrze, że wywalczył dzięki temu srebrny medal. W konkurencji z kijem zadowolić się musiał piątym miejscem.

Dwa medale zdobyła również dwukrotna brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Andżelika Stefańska. Płocczanka okazała się bezkonkurencyjna w formach ręcznych południowych w kategorii 18–40. Drugi swój medal, tym razem srebrny, wywalczyła w kiju. W konkurencji form ręcznych południowych w kategorii mężczyzn 18-40 lat po brąz sięgnął Michał Kowalski. Trzeci był również Paweł Pokorski, który wystartował po raz pierwszy w walkach Quingda seniorów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz