czwartek, 18 października 2012

Szczęśliwa trzynastka?W trzynastej kolejce grupy wschodniej drugiej ligi w sobotę 20 października o 16.00 Wisła Płock zagra w Nowym Dworze z tamtejszym Świtem. Ekipa prowadzona przez trenera Marcina Kaczmarka nie przegrała sześciu kolejnych spotkań i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Gospodarze od początku sezonu 2012/02013 zanotowali na swoim koncie tylko dwa zwycięstwa, w tym jedno na własnym boisku (1:0 ze Stalą Rzeszów) i są czerwoną latarnią drugiej ligi. Na mecz w Nowym Dworze wybiera się spora grupa płockich kibiców, którzy mają nadzieję, że Wisła po raz jedenasty w swej historii okaże się lepsza od Świtu. 

Do tej pory Wisła ze Świtem spotykała się dwunastokrotnie. Płocczanie dziesięć razy okazywali się lepsi, notując zaledwie dwie porażki. Co ciekawe, w tych mazowieckich małych derbach nigdy nie było remisu. Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock organizuje autokarowy wyjazd na mecz. Fani z Płocka mają nadzieję, że nie powtórzy się historia z sezonu 1995/1996, kiedy to Świt jedyny raz wygrał z Wisłą na własnym boisku. Wszystkie pozostałe mecze obu drużyn rozgrywane w Nowym Dworze kończyły się wygranymi gości.

Tym razem Wisła również wydaje się być murowanym faworytem. Świt w obecnych rozgrywkach wygrał zaledwie dwa mecze, dwa zremisował i aż osiem przegrał. Osiem punktów to dorobek, z którym nowodworzanie zamykają drugoligową tabelę. Płocczanie tymczasem uzbierali już 21 oczek, w tym 14 w ostatnich sześciu kolejkach. W trzynastym meczu ze Świtem, który rozegrany zostanie w trzynastej kolejce grupy wschodniej drugiej ligi Wisła ma szansę przedłużyć do siedmiu swoją serię meczów bez porażki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz