czwartek, 18 października 2012

Pucharowe przetarcie szczypiornistów

Losowanie 1/8 PP
Siódemka Miedź Legnica będzie przeciwnikiem Orlen Wisły Płock w meczu 1/8 Pucharu Polski. Mecz odbędzie się w Orlen Arenie w środę 24 października o 18.00. Dzień później w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce rozlosowane zostaną pary ćwierćfinałowe. Pierwsze mecze tej fazy rozgrywek zostały zaplanowane na 5 grudnia, rewanże odbędą się tydzień później. Do tegorocznej edycji tych rozgrywek zgłosiło się 17 zespołów. Jako pierwszy z Pucharem Polski pożegnał się trzecioligowy KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka, który przegrał u siebie w pre-eliminacjach z KPR Legionowo 17:39.Mistrzem ceremonii losowania par 1/8 finału był komisarz ligi Bogusław Trojan. To właśnie on skojarzył kroczącą od zwycięstwa do zwycięstwa w PGNiG Superlidze Orlen Wisłę Płock z legnickim zespołem, który w obecnym sezonie ma na swoim koncie już sześć porażek i tylko jeden remis w spotkaniu z lokalnym rywalem Chrobrym Głogów.

Emocje związane z meczami 1/8 Pucharu Polski czekają kibiców piłki ręcznej tydzień  przed meczem Polska-Holandia. Na razie nie wiadomo, kiedy trener reprezentacji Michael Biegler rozpocznie zgrupowanie reprezentacji przed spotkaniem z pomarańczowymi i czy wśród jego wybrańców znajdą się zawodnicy Orlen Wisły. Nie wiadomo więc, czy nafciarze do pucharowego starcia z Siódemką Miedź Legnica przystąpią w pełnym składzie. Bez względu na ewentualne osłabienia to płocczanie będą jednak zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji.

W 1/8 finału Pucharu Polski są cztery pary składające się z ekip PGNiG Superligi. Wśród uczestników tej fazy rozgrywek najniżej stoją akcje drugoligowego KSZO Ostrowiec, które podejmować będzie u siebie Chrobrego Głogów. Mecz z dodatkowym smaczkiem obejrzą kibice w Gdańsku, gdzie miejscowe Wybrzeże podejmować będzie Vive Targi Kielce. A to oznacza, że na ławkach trenerskich siądą prowadzący przez kilka lat reprezentację Polski Bogdan Wenta (Vive Targi) i jego asystenci Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak (Wybrzeże) przez kilka miesięcy pracujący z kadrą jako jej główni trenerzy.

Zestaw par 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski mężczyzn:
Wybrzeże Gdańsk – KS Vive Targi Kielce
Orlen Wisła Płock – Siódemka Miedź Legnica
MKS Zagłębie Lubin – MMTS Kwidzyn
KS Azoty Puławy – AZS Czuwaj Przemyśl
MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. – NMC POWEN Zabrze
KPR Legionowo – Gaz System Pogoń Szczecin
ŚKPR Świdnica – TAURON Stal Mielec
KSZO Ostrowiec – SPR Chrobry Głogów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz