piątek, 19 października 2012

Reprezentacja po płockuAż pięciu piłkarzy ręcznych Orlen Wisły powołał do reprezentacji Polski Michael Biegler. Wśród wybrańców nowego selekcjonera znaleźli się Marcin Wichary, Kamil Syprzak, Adam Wiśniewski, Paweł Paczkowski oraz czekający na powrót do drużyny narodowej od trzech lat Michał Kubisztal. Na liście graczy rezerwowych jest jeszcze Adam Twardo. Biało-czerwoni w czwartek 25 października rozpoczną w Płocku zgrupowanie przed meczami eliminacji Mistrzostw Europy 2014 z Holandią i Ukrainą. Pierwsze z tych spotkań będzie rozegrane w środę 31 października w płockiej Orlen Arenie, drugie zaś 4 listopada w Zaporożu na Ukrainie. Reprezentacja Polski zostanie zakwaterowana w hotelu Herman.

Marcin Wichary, Kamil Syprzak, Adam Wiśniewski i Paweł Paczkowski to zawodnicy, którzy już wcześniej powoływani byli do kadry. „Wichura”, „Sypa” i „Gadżet” występowali w tegorocznych mistrzostwach Europy, „Paczas” zadebiutował w reprezentacji seniorów w meczu z Litwą, gdy tymczasowymi trenerami byli Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak. Wtedy też do reprezentacji wrócił, na razie jako rezerwowy, Adam Twardo. „Kubeł” zaś po raz ostatni w biało-czerwonym trykocie występował w 2009 roku. Będzie więc miał okazję do przypomnienia się kibicom reprezentacji po trzyletniej przerwie. Może być pewien, że zostanie przywitany bardzo gorąco. Wszak drużyna narodowa zmierzy się z Holandią w Orlen Arenie

Kadrowicze zaczną zjeżdżać się do Płocka już 25 października, czyli dzień po meczach 1/8 finału Pucharu Polski. Trener Michael Biegler będzie miał sześć dni na podjęcie decyzji, którzy z jego wybrańców znajdą się w szesnastce na mecze z Holandią i Ukrainą. Po meczu z Holandią biało-czerwoni pozostaną w Płocku, gdzie będą szykować się do wyjazdowego pojedynku z Ukrainą.

Reprezentacja Polski: Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Tomasz Rosiński, Mateusz Jachlewski, Piotr Grabarczyk (wszyscy Vive Targi Kielce), Marcin Wichary, Michał Kubisztal, Kamil Syprzak, Adam Wiśniewski, Paweł Paczkowski (wszyscy Orlen Wisła Płock), Mateusz Jankowski, Przemysław Krajewski, Piotr Masłowski (wszyscy Azoty Puławy), Robert Orzechowski, Antoni Łangowski (obaj MMTS Kwidzyn), Michał Bartczak, Adam Malcher (obaj Zagłębie Lubin), Michał Chodara, Marek Szpera (obaj SPR Stal Mielec), Mariusz Jurkiewicz (BM Atletico Madrid), Bartłomiej Jaszka (Füsche Berlin), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg)
Zawodnicy rezerwowi: Adam Twardo (Orlen Wisła Płock), Patryk Kuchczyński (Handball Zabrze), Piotr Wyszomirski (Csurgói KK), Michał Daszek (MMTS Kwidzyn), Mateusz Zaremba (Pogoń Handball Szczecin).

3 komentarze: