piątek, 19 października 2012

Będzie mnóstwo emocji. Nawet w przerwieW Blaszak-Arenie zapowiada się mecz na szczycie pierwszej ligi kobiecej piłki ręcznej. W sobotę 20 października o 17.00 AZS PWSZ Jutrzenka zmierzy się z Polonią Kępno. Oba zespoły wygrały dotychczas po dwa mecze i zanotowały po jednej porażce. Polonia zajmuje czwarte miejsce w tabeli, Jutrzenka piąte. Emocji na parkiecie na pewno więc nie zabraknie. Ale organizatorzy zadbali o to, aby gorąco było nawet w czasie przerwy. Specjalnie dla kibiców przygotowali konkurs „rzuć jak Siódmiak – wygraj koszulkę”. A dla najmłodszych przewidziane są "bardzo słodkie klubowe słodycze". 

Polonia – podobnie jak AZS PWSZ Jutrzenka Płock to zespół oparty przede wszystkim na wychowankach. Ekipa z Kępna wykorzystała jednak fakt, że z PGNiG Superligi wycofała się AZS AWF Gardinia Wrocław i pozyskała kilka zawodniczek występujących dotychczas w stolicy Dolnego Śląska.

Polonia rozpoczęła sezon 2012/2013 od wyjazdowej porażki z SPR-em Olkusz, jednak w drugiej kolejce wyraźnie pokonała u siebie bardzo mocną drużynę SMS-u Gliwice, a później rozgromiła KSPR Polkowice.

Sztab szkoleniowy Jutrzenki pracuje jednak nad jak najlepszym rozpracowaniem sobotnich rywalek. – Zdajemy sobie sprawę, że ekipa z Kępna to bardzo trudny rywal. Tym bardziej, że wzmocniony zawodniczkami, które jeszcze niedawno grały w PGNiG Superlidze, a po upadku wrocławskiej Gardinii zdecydowały się przejść do Kępna – powiedział Sportowcowi Płockiemu trener Jarosław Stawicki. – Mam jednak nadzieję, że uda nam się znaleźć słabe strony rywalek i powalczyć o zwycięstwo.

Szansę na wygraną będą mieli również kibice, którzy w sobotnie popołudnie pofatygują się do hali Chemika. Organizatorzy przygotowali dla nich konkurs "Rzuć jak Siódmiak – wygraj koszulkę". Chyba każdy kibic piłki ręcznej pamięta słynny rzut Artura Siódmiaka przez całe boisko, który zapewnił reprezentacji Polski zwycięstwo z Norwegią. Podobne zadanie czekać będzie uczestników konkursu, w którym do wygrania będą okolicznościowe koszulki oraz plakaty AZS PWSZ Jutrzenka Płock. Chętni będą musieli stanąć dziewięć metrów od bramki i zdobyć gola. Cała trudność polega jednak na tym, że rzucać trzeba będzie do dalszej bramki. Dodatkowym utrudnieniem będzie fakt, że piłka nie będzie mogła odbić się od ziemi. Dla najmłodszych kibiców przewidziano "bardzo słodkie klubowe słodycze".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz