wtorek, 23 października 2012

Młoda Wisła zwycięska, wyjazdowy remis Mazura, porażka Błękitnych

Druga drużyna Wisły zanotowała już ósme zwycięstwo w sezonie 2012/2013, dzięki czemu umocniła się na pozycji wicelidera północnej grupy mazowieckiej czwartej ligi. Mazur Gostynin zremisował bezbramkowo w wyjazdowym pojedynku z Czarnymi Węgrów, dzięki czemu awansował na siódme miejsce. Trwa, niestety, czarna seria Błękitnych Gąbin, którzy przegrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem musieli uznać wyższość prowadzącego w tabeli Huraganu Wołomin. Wyjazdowy pojedynek Kasztelana Sierpc z Narwią Ostrołęka został odwołany.

Młoda Wisła zagrała z Łomiankami wzmocniona kilkoma graczami, którzy na co dzień występują w pierwszym zespole. Łukasz Nadolski, Damian Adamczyk czy Tomasz Grudzień to gracze, którzy w zespole drugoligowca z Płocka odgrywają niepoślednią rolę. Nic więc dziwnego, że płocczanie spokojnie pokonali swojego rywala, chociaż nie włożyli w grę maksimum zaangażowania. Do zapewnienia sobie trzech punktów i utrzymania drugiej lokaty w taeli wystarczyły dwa gole Tomasza Grudnia.

Piąte z rzędu spotkanie bez zdobytej bramki zanotował Mazur Gostynin. Jedyne, co cieszyć może ekipę prowadzoną przez trenera Waldemara Figurskiego, to fakt, że w Węgrowie miejscowi Czarni również nie znaleźli sposobu na Roberta Ratajskiego.

Gostyninianie wyjechali na mecz z Czarnymi bez kontuzjowanych Patryka Matusiaka i Damiana Surmaka. W pierwszej części meczu defensywę Mazura nękał przede wszystkim grający trener miejscowych Robert Parzonka. Po zmianie stron gra nieco się wyrównała, ale zarówno gospodarze jak i gracze z Gostynina nie mogli pochwalić się dobrą skutecznością i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Dzięki zdobyciu punktu Mazur awansował z dziewiątego na siódme miejsce w tabeli.

Błękitni Gąbin w dwunastej kolejce grali na boisku lidera. Niestety, Huragan Wołomin okazał się lepszy, a zespół trenera Marka Ledziona zanotował trzecią porażkę z rzędu, w dodatku bez zdobyczy bramkowej.

W pierwszej połowie gospodarze przeprowadzili raptem dwie akcje zakończone celnymi strzałami, ale wystarczyło to im do objęcia prowadzenia 2:0. W siódmej minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Daniel Dylewski głową skierował piłkę do bramki. W 35. minucie piłka nadleciała nad pole karne z prawej strony, a w roli egzekutora tym razem wystąpił Pierre Ndakiza. Chociaż do końca meczu pozostawało jeszcze 55 minut, wynik nie uległ już zmianie.

Kasztelan Sierpc miał grać na wyjeździe z Narwią Ostrołęka, ale mecz został odwołany i będzie rozegrany w innym terminie.

IV liga
12. kolejka
Wisła II Płock - KS Łomianki 2:0 (1:0)
Bramki: Grudzień 2 (25. i 89.)
Wisła II: Kwiatkowski (46. Barański) - Śnieć, Nadolski, Bieńkowski, Wawrzyński - Jabłoński, Pomorski, Adamczyk (46. Stański), Kamiński (46. Paczkowski, 75.Budnicki), Garczewski - Grudzień.
Łomianki: Wielgus - Kawka, L. Gac, Ksel, Kołacz - P. Gac,  Walkowski (70. Michalec), Wojtczak (60, Wilczewski), Kalinowski - Madej, Piros (72. Matuszczak).

Czarni Węgrów – Mazur Gostynin 0:0
Czarni: Madej – Dyda, Panufnik, Żurawiński, Żurawiński, Supleński (84. Laskowski), Szydłowski (85. Wyszomirski), Parzonka, Komosa (46. Bartoszewski), Dobosz (63. Głowacz), Komosa.
Mazur: Ratajski – P. Dutkiewicz, B. Dutkiewicz (66. Żydowo), Stańczak, Kosiński, P. Wilamowski (59. Wiśniewski), Ziułkowski, A. Górecki, Jaśkiewicz, R. Wilamowski (78. Sławiński), Komorowski.

Huragan Wołomin - Błękitni Gąbin 2:0 (2:0)
Bramki: Dylewski (7.) i Ndakiza (35.)
Błękitni: Wydra - Nowak, Tomaszewski, Kiełbasa, Rogoziński (67. Paczkowski) - Lisiecki (75. Józwiak), Winnicki, Skierkowski, Truskolaski, Dębicki - Wiśniewski.

Narew Ostrołęka - Kasztelan Sierpc odwołany

Pozostałe rezultaty: Błękitni Raciąż - Ostrovia Ostrów Mazowiecka, MKS Przasnysz - Mławianka Mława 4:4, Bug Wyszków - Wkra Żuromin 2:2, Bzura Chodaków - Nadnarwianka Pułtusk 4:3. Tabela: 1. Huragan 33, 2. Wisła II 24, 3. Mławianka 22, 7. Mazur 18, 9. Błękitni 18,  13. Kasztelan 13