środa, 24 października 2012

Koniec sezonu wioślarskiegoCentralne Kwalifikacyjne Regaty Jesienne zorganizowane na poznańskim torze regatowym Malta były ostatnim w sezonie 2012 sprawdzianem dla polskich wioślarzy. Były jednocześnie ostatnią szansą na zakwalifikowanie się do szerokiej kadry narodowej seniorów, młodzieżowej i juniorów na przyszły rok. W zawodach wystartowała licząca aż 19 osób ekipa  Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół „Siedemdziesiątka”.

Pierwszego dnia zawodów fantastycznie spisali się juniorzy startujący w dwójkach bez  sternika. Do finału A zakwalifikowały się aż cztery płockie osady. Drugie miejsce wywalczyli Michał Iskra i Michał Bielski, tuż za nimi linię mety minęli Łukasz Krajewski i Leszek Szczerbowski. Czwarta lokata przypadła Patrykowi Wyrzykowskiemu z Adrianem Pawłowskim, a Piotr Szczepański z Kamilem Kamińskim uplasowali się na piątym miejscu.

Kamil Zajkowski w jedynkach młodzieżowców wygrał wprawdzie poranny przedbieg, ale później popłynął na tyle słabo, że wylądował w finale B. Brat Kamila Rafał dotarł do mety jako drugi w finale B, dzięki czemu dostał szansę na rywalizowanie w finale A.

Damian Salak i Damian Plewiński zajęli siódme miejsce w finale młodzieżowych dwójek bez sternika, spadając do finału B. Dla odmiany Konrad Pudlik i Łukasz Lewandowski wygrali finał B, co dało im prawo rywalizowania z najlepszymi.

Niestety, dzień później tor na Malcie pokrył się tak gęstą mgłą, że organizatorzy kilka razy opóźniali rozpoczęcie zawodów, aby w końcu podjąć decyzję o ich odwołaniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz