wtorek, 23 października 2012

Strzelecki popis Janjiego

Aż 40 punktów zdobył pochodzący z Mongolii Janji Byambadorj w wyjazdowym meczu przeciwko Legionowi Legionowo. To w dużej mierze właśnie dzięki niemu koszykarze Mon-Polu po zakończeniu spotkania mogli cieszyć się z wygranej 88:71. Dzięki drugiemu zwycięstwu w sezonie 2012/2013 ekipa prowadzona przez trenera Mariusza Błaszczyka awansowała na trzecie miejsce w tabeli III ligi.

Legion przed rozpoczęciem obecnego sezonu połączył się z Jagiellonką Warszawa, tworząc tym samym bardzo niebezpieczną dla rywali ekipę. Przed wyjazdem do Legionowa trener Mariusz Błaszczyk zapowiadał, że losy spotkania ważyć się mogą dosłownie do ostatnich sekund. Okazało się jednak, że o końcowym wyniku rozstrzygnęły wydarzenia z trzeciej kwarty.

Zaczęło się jednak wprost idealnie dla przyjezdnych. Płocczanie zostali ustawieni doskonale taktycznie przez trenera Mariusza Błaszczyka. Dzięki twardej grze w defensywie i świetnie spisującemu się Janjiemu Byambadorjowi, który zdobył w pierwszej kwarcie aż 16 puntów, Mon-Pol po dziesięciu minutach prowadził już 25:9.

W drugiej kwarcie tak dobrze już nie było, w czym spora „zasługa” sędziów, nie zauważających brzydkich fauli Legionu, ale odgwizdujących każde, nawet najdrobniejsze przewinienie przyjezdnych. Nic dziwnego, że w tej sytuacji gospodarze wygrali drugą kwartę 18:12. Po pierwszej połowie Mon-Pol zdołał jednak zachować prowadzenie 37:27.

W drugiej połowie płocczanie ostro stawili czoła agresywnie grającym koszykarzom z Legionowa. Gra bez kompleksów przyniosła właściwy efekt w postaci wygrania trzeciej kwarty 27:20.

Dzięki stosunkowo bezpiecznej przewadze punktowej w ostatnich dziesięciu minutach Mon-Pol mógł pozwolić sobie na grę kosz za kosz. Ostatnia część meczu zakończyła się remisem 24:24, a to oznaczało, że cały mecz płocczanie wygrali w pełni zasłużenie 88:71. Fantastyczne spotkanie rozegrał Janji Byambadorj, który zdobył aż 40 punktów. Drugim strzelcem zespołu z Płocka był Mariusz Czajkowski, który na swoim koncie zapisał 13 oczek. Po trzech kolejkach Mon-Pol Płock zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Następny mecz płocczanie rozegrają 3 listopada na własnym parkiecie z MKS Ochota Warszawa.

KS Legion Legionowo – MON-POL Płock 71:88 (9:25, 18:12, 20:27, 24:24).
Legion: Balickiej i 13, Pajpis 11, Nagajski 11, Grudziński 4, Grębski 0, Marchoff 13, Niedbalski 12, Łapiński 5, Witek 2.
Mon-Pol: Byambadorj 40, Czajkowski 19, Kowalski 8, Wiśniewski 8, Lewandowski 7, Sulkowski 4, Rutkowski 2.