poniedziałek, 15 października 2012

Idą śladem pierwszego zespołuRezerwowa drużyna Orlen Wisły doskonale spisuje się w rozgrywkach drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn. W piątej kolejce podopieczni trenerów Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego zanotowali swoje piąte zwycięstwo w sezonie 2012/2013, dzięki czemu umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. Tym razem ofiarą płocczan w derbach północnego Mazowsza padł Kasztelan, pokonany w Sierpcu 29:24. 

Młodzi nafciarze już w pierwszej połowie solidnie przycisnęli swoich przeciwników, dzięki czemu schodzili na przerwę z sześciobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego nie forsowała już mocnego tempa, dzięki czemu miejscowym udało się uniknąć pogromu. Nie da się jednak nie zauważyć, że porażka różnicą pięciu bramek była dla nich najniższym wymiarem kary.

Najskuteczniejszym z płocczan był w Sierpcu Michał Sikorski, który dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Sześć bramek zdobył Rafał Staniszewski. Rezerwy Orlen Wisły są jedynym zespołem, który w pierwszych pięciu kolejkach zdobył komplet punktów. Trener Robert Jankowski stara się jednak tonować hurraoptymistyczne nastroje, podkreślając, że jego podopieczni grali do tej pory z zespołami, które podobnie jak Orlen Wisła II, oparte są głównie na młodych zawodnikach. Prawdziwą wartość zespołu będzie zaś można poznać, kiedy rywalem młodych nafciarzy będzie jedna z ekip, w której poza młodzieżą występują również rutyniarze, mający za sobą występy w wyższych klasach rozgrywkowych.

MKS Kasztelan - Orlen Wisła II 24:29 (11:17) 
Orlen Wisła II: Marciniak, Góral – Staniszewski 6, Żochowski 2, Zaremba 1, Zawadzki, M. Sikorski 9, J. Sikorski, Kociuba, Sandurski 3, Chrobociński, Olszewski 4, Piechowski 3.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz