sobota, 13 października 2012

Grają jak z nut. Mon-Pol – Baton Basket 81:76

Drugie zwycięstwo w pierwszej lidze zanotowały na swoim koncie koszykarki płockiego Mon-Polu. Tym razem ekipa prowadzona przez Ireneusza Jasińskiego i Michała Mrówczyńskiego pokonała Baton Basket 25 Bydgoszcz 81:76, chociaż jeszcze na początku czwartej kwarty przyjezdne prowadziły 58:57. Na słowa najwyższego uznania w płockiej ekipie zasłużyła Sylwia Janas, która zanotowała double-double zdobywając 18 punktów i zapisując na swoim koncie 14 zbiórek. Na miano królowej asyst w płockiej ekipie zapracowała sobie Monika Maj, która dziewięciokrotnie swoimi podaniami otwierała partnerkom drogę do punktowych zdobyczy.

Trenerzy Ireneusz Jasiński i Michał Mrówczyński zdecydowali, że Mon-Pol spotkanie z bydgoszczankami rozpocznie w takim samym zestawieniu jak mecz pierwszej kolejki z Kobylnicą. Płocczanki zaczęły bardzo mocno i po niespełna trzech minutach prowadziły już 8:1. Ekipa z Bydgoszczy zdołała wprawdzie zmniejszyć swój punktowy deficyt do stanu 7:10, ale później znowu górą były miejscowe, które pierwszą kwartę wygrały 11:9.

Po niespełna dwóch minutach drugiej kwarty prowadzenie Mon-Polu wzrosło do 12 oczek, a 73 sekundy przed końcem pierwszej połowy było już nawet 41:26 dla miejscowych. Do końca drugiej kwarty płocczanki nie zdobyły jednak żadnego punktu, za to straciły aż 11 i ich przewaga znacząco zmalała.

Początek trzeciej kwarty upłynął na grze punkt za punkt, ale po kilku minutach do głosu zaczęła dochodzić ekipa z Bydgoszczy, która objęła prowadzenie sięgające w pewnym momencie nawet czterech punktów. Wprawdzie Mon-Pol ze stanu 47:51 doprowadził do rezultatu 57:51, ale w końcówce tej odsłony płocczanki znowu stanęły – same nie zdobyły żadnego punktu, a straciły siedem. Po trzech kwartach było więc 57:58.

Na szczęście ostatnia odsłona zawodów należała do płocczanek, które z czasem zaczęły przejmować kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Ostatecznie wygrały 81:76, a kropkę nad i postawiła Joanna Domańska, egzekwując skutecznie dwa rzuty wolne na 14 sekund przed końcem spotkania.

Mon-Pol Płock – Baton Basket 25 Bydgoszcz 81:76 (19:11, 22:26, 16:21, 24:18)
Mon-Pol: Janas 18, Adamczyk 2, Szarzyńska 9, Maj 17, Krzysztofik 15, Domańska 14, Trzewikowska 1, Wilamowska, Gawryszewska 5.
Baton Basket 25: Pytlarczyk 17, Ostrowska 20, Bandoch, Hertmanowska, Faleńczyk 8, Walczak 6, Cindź 13, Szpakowska 4, Rudzińska 3, Putkamer 5.