czwartek, 13 września 2012

Znowu pucharowe walkoweryTym razem z wyjazdu na mecz Pucharu Polski fazy okręgowej zrezygnowały Skrwa Łukomie i Polonia Radzanowo. Tymczasem zespoły Wisły II Płock i Błękitnych Gąbin właśnie w meczach rozgrywanych na boiskach swoich przeciwników zdołały wywalczyć awans do okręgowego półfinału PP. Teraz oba zespoły występujące na co dzień w północnej grupie mazowieckiej czwartej ligi zmierzą się ze sobą. W drugiej z par półfinałowych spotkają się tymczasem dwie ekipy z płockiej klasy okręgowej – Unia Czermno i Wisła Duninów. 

Młoda Wisła w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej wyjechała do Maszewa, aby zmierzyć się z tamtejszym Amatorem czyli liderem klasy okręgowej. Gospodarze nie ukrywają, że chcieliby jak najszybciej wrócić do czwartej ligi, ale zderzenie z przedstawicielem tej klasy rozgrywkowej okazało się dla nich nad wyraz bolesne.

Gospodarze niemal cały mecz grali z przewagą jednego zawodnika, ponieważ płocki bramkarz już w drugiej minucie zobaczył czerwoną kartkę za zatrzymanie piłki ręką poza polem karnym. Mimo osłabienia Młoda Wisła zdecydowanie przeważała. Na pierwszą bramkę musiała jednak czekać aż do 30. minuty. Zdobył ją Patryk Kamiński, skutecznie egzekwując rzut karny. Druga bramka padła po niefortunnej interwencji jednego z maszewian, który nie zdołał wybić piłki po rzucie wolnym egzekwowanym przez Łukasza Synowicza w 65. minucie. Wynik meczu ustalił Krystian Pomorski niespełna dziesięć minut przed koncem meczu.

Meczu Kasztelana z Błękitnymi nie obejrzało zbyt wielu kibiców. Więszość z nich została w domu, bo odstraszył ich deszcz. I na pewno nie mieli czego żałować, bo emocji było jak na lekarstwo. Oba zespoły zagrały w przemeblowanych składach. Trenerzy chcieli bowiem sprawdzić zawodników, którzy w lidze nie zawsze mogą liczyć na grę w pierwszym składzie.

W pierwszej połowie nieznaczną przewagę mieli gąbinianie, którzy kilka razy poważnie zagrozili bramce miejscowych, ale nie udało im się zdobyć żadnego gola.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy czerwoną kartką ukarany został Jarosław Brzemiński, który uderzył Damiana Lisieckiego. Błękitni mieli wprawdzie przewagę jednego zawodnika, ale dość dugo nic z tego nie wynikało. Obie bramki przyjezdni zdobyli po rzutach karnych. Trzeba jednak przyznać, ze zwycięstwo się przyjezdnym jak najbardziej należało.

Niestety, nie odbyły się mecze Unii Czermno ze Skrwą Łukomie oraz Wisły Duninów z Polonią Radzanowo. W obu przypadkach zespoły przyjezdne zdecydowały się zrezygnować z gry i oddać wygraną swoim rywalom przez walkowera.

Mecze półfinałowe zostały zaplanowane na środę 19 września na 16.30. Unia Czermno zmierzy się z Wisłą Duninów, co oznacza, że w okręgowym finale (3 października) ekipa z okręgówki zmierzy się z przedstawicielem czwartej ligi. W drugiej parze zagra bowiem Wisła II Płock z Błękitnymi Gąbin. Ten mecz prawdopodobnie przełożony będzie na inny termin, gdyż w środę 19 września pierwszy zespół nafciarzy spotka się z Olimpią Elbląg.

Okręgowy Puchar Polski, 3. runda
Amator Maszewo - Wisła II Płock 0:3 (0:1) 
Bramki: Kamiński (30. - karny), samobójcza (65.) i Pomorski (82.)
Wisła II: Rak - Śnieć, Wawrzyński, Budnicki (75 Kotarski), Synowicz - Szubert (2. Kowalczyk), Pomorski, Adamczyk, Kamiński (70. Paczkowski), Stański (60. Koryto) - Garczewski.

Kasztelan Sierpc - Błękitni Gąbin 0:2 (0:0)
Bramki: Dębicki (71. - karny) i Nowak (87. - karny)
Błękitni: Wydra - Nowak, Tomaszewski, Kiełbasa (46. Truskolaski), Paczkowski - Lisiecki, Józwiak, Kłys (46. Dębicki), Winnicki, Rogoziński - Knapik (46. Różycki).

Unia Czermno - Skrwa Łukomie 3:0 (walkower)
Wisła Duninów - Polonia Radzanowo 3:0 (walkower)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz