czwartek, 27 września 2012

Strzelają aż miłoAż 83 gole zdobyte w 16 meczach. Daje to niesamowitą średnią 5,1875 bramki na jeden mecz. Takie statystyki nie dotyczą bynajmniej weekendowej kolejki w żadnej ze znanych lig europejskich, ale niższych klas rozgrywkowych prowadzonych przez Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Co ciekawe, tylko dwa z szesnastu spotkań zakończyły się remisem (2:2 i 1:1). Od początku sezonu 2012/2013 w trzech najniższych klasach rozgrywkowych Płockiego OZPN-u piłkarze zdobyli już 587 bramek. 

W klasie okręgowej pierwsze punkty w obecnych rozgrywkach stracił Amator. Maszewianie grali u siebie z Orłem Goleszyn i musieli zadowolić się remisem 2:2. Mający przed sezonem wysokie aspiracje zespół z Goleszyna spisuje się na razie poniżej swoich możliwości, ale akurat w starciu z liderem dał z siebie wszystko, co zaowocowało tyleż niespodziewanym, co w pełni zasłużonym remisem. Tym cenniejszym, że wywalczonym na boisku rywala. Amator stracił punkty, ale pozostał jedynym zespołem, który w tym sezonie nie przegrał jeszcze żadnego meczu, a jego przewaga nad drugą w tabeli Skrą Drobin wynosi cztery punkty.

Drobinianie szansę na zbliżenie się do lidera zaprzepaścili w Bodzanowie, przegrywając po niezwykle dramatycznym pojedynku z tamtejszym Huraganem 4:5. Wisła Duninów pokonując płockiego Stoczniowca 2:0, zdołała utrzymać trzecie miejsce w tabeli. Wciąż świetnie spisuje się w beniaminek z Czermna. Tym razem Unia zdecydowanie pokonała na wyjeździe swoją imienniczkę z Iłowa. Ciekawie było w Ciółkowie i Sobowie, gdzie gospodarze musieli się solidnie namęczyć, aby zapracować na końcowy sukces. Bezproblemową wygraną zaliczył za to Kormoran Łąck.

W A-klasie jedynym niepokonanym zespołem wciąż pozostaje Iskra Kozłowo, która tym razem po ciężkim boju pokonała u siebie Zorzę Szczawin. Aż pięć bramek na własnym boisku stracił Relax Miszewo w meczu ze Spójnią Mała Wieś, która ma tylko punkt straty do lidera. Takim samym dorobkiem pochwalić się może również Wicher Cieszewo, który tym razem wygrał na wyjeździe ze Startem Proboszczewice.

Prowadząca w tabeli B-klasy Błyskawica Lucień w piątej kolejce pauzowała, ale zachowała pozycję lidera. Pozostaje wciąż jedyną ekipą w tej klasie rozgrywkowej, która w sezonie 2012/2013 nie straciła jeszcze żadnego punktu. Delta Miszewko, która dość niespodziewanie straciła punkty w Gozdowie, traci do lidera już pięć punktów.

Klasa okręgowa
8. kolejka: Amator Maszewo - Orzeł Goleszyn 2:2, Unia Iłów - Unia Czermno 1:4, Wisła Duninów - Stoczniowiec Płock 2:0, ULKS Ciółkowo - Skrwa Łukomie 3:2, Zryw Bielsk - Polonia Radzanowo 3:1, Wisła Sobowo - Świt Staroźreby 4:3, Huragan Bodzanów - Skra Drobin 5:4, Kormoran Łąck - Pogoń Słupia 4:0. Tabela: 1. Amator 22, 2. Skra 18, 3. Wisła D. 18.

A-klasa 
5. kolejka: Orkan Lelice - Lwówianka Lwówek 2:4, Relax Miszewo - Spójnia Mała Wieś 0:5,    
Iskra Kozłowo - Zorza Szczawin 5:3, Start Proboszczewice - Wicher Cieszewo 1:3, Stegny Wyszogród - Czarni Rempin 4:1, Sparta Mochowo - Kasztelan Białe Błoto przełożony. Tabela: 1. Iskra 13, 2. Spójnia 12, 3. Wicher 12.

B-klasa
6. kolejka: Olimpia Gozdowo - Delta Miszewko 1:1, Mazowia Słubice - FK Rybno 3:4, Victoria Cekanowo - Bzura II Chodaków 0:6, Pauzowała Błyskawica Lucień. Tabela: 1. Błyskawica 15, 2. Delta 10, 3. Mazowia 9.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz