środa, 26 września 2012

Rezerwy na czele drugiej ligiW swoim drugim meczu w sezonie 2012/2013 piłkarze ręczni Orlen Wisły II Płock odnieśli drugie zwycięstwo. Tym razem podopieczni trenerów Bogdana Janiszewskiego i Roberta Jankowskiego po bardzo zaciętym spotkaniu pokonali w Orlen Arenie Warszawiankę Warszawa 23:22. Płocczanie są jednym z dwóch – obok AZS UW II Warszawa – zespołów w grupie trzeciej drugiej ligi, które wygrały dwa pierwsze mecze. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu liderem jest Orlen Wisła II. Kolejnym rywalem młodych nafciarzy będzie Włókniarz Konstantynów Łódzki.

Rezerwowa ekipa Orlen Wisły, która jeszcze w poprzednim sezonie występowała na zapleczu PGNiG Superligi, do nowego sezonu przystąpiła z nadzieją na szybki powrót do pierwszej ligi. Jeśli  do końca rozgrywek grać będzie z równie dużym zaangażowaniem i sercem do walki, jak w dwóch pierwszych meczach, drugoligowa kwarantanna faktycznie może zakończyć się bardzo szybko.

Odradzająca się ekipa Warszawianki okazała się dla rezerw Orlen Wisły niezwykle wymagającym przeciwnikiem. Stołeczna ekipa zagrała bardzo ambitnie i była bliska wywiezienia z Płocka co najmniej jednego punktu. Na szczęście minimalnie skuteczniejsi okazali się gospodarze i to oni po końcowej syrenie cieszyć się mogli z końcowego sukcesu.

Dwa pierwsze spotkania w obecnym sezonie młodzi nafciarze rozgrywali w Orlen Arenie. W trzeciej kolejce czeka ich pierwszy pojedynek wyjazdowy. Przeciwnikiem ekipy prowadzonej przez trenerów Bogdana Janiszewskiego i Roberta Jankowskiego będzie Włókniarz Konstantynów Łódzki, który w pierwszej kolejce pauzował, a w drugiej pokonał w Wieluniu miejscowy MKS 22:21.

Orlen Wisła II - Warszawianka 23:22 (14:12)
Orlen Wisła II: Marciniak, Góral – Staniszewski 2, Zaremba 3, M. Sikorski 3, Sandurski, Olszewski 4, Góralski 3, Piechowski 3, Płoński 3, Żochowski 2, Chrobociński.
Warszawianka: Kłos, Serafin – Skorek 2, Piotrowski 1, Pióro, Małecki 2, Prokop 5, Olik 5, Kowalski, Płodowski 5, Jasiński, Pietrzak 2, Stolarski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz