wtorek, 25 września 2012

Płocki kierowca na podium mistrzostw PolskiJeżdżący samochodem Suzuki Swift 1300 Michał Bąkiewicz zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w grupie HS/J i zdobył w ten sposób tytuł II wicemistrza Polski. Płocki kierowca przypieczętował swój sukces na trasie 38. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. Zawodnik, dla którego był to pierwszy pełny sezon w GSMP w stawce 25 kierowców musiał uznać wyższość tylko dwóch: Grzegorza Wozowicza (honda civic) oraz Jacka Handla (bmw 318 i). - Wynik przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Jestem bardzo zadowolony, tym bardziej że sezon rozpoczął się od wypadku, a później też nie wszystko układało się pomyślnie – przyznał niezwykle szczęśliwy Michał Bąkiewicz.

Pierwszy sezon w GSMP Michał Bąkiewicz spędził za kierownicą leciwego suzuki swifta przede wszystkim na poznawaniu tras wszystkich rund eliminacyjnych i zbieraniu doświadczeń związanych z techniką jazdy oraz z ustawieniami samochodu.

Zamykające sezon 2012 zawody w Załużu były więc dla płocczanina cenną lekcją jazdy i reagowania na pogarszające się warunki. – Od samego początku mieliśmy problemy z przyczepnością, do czego przyczyniły się niska temperatura, olej na trasie oraz konieczność założenia "średnich opon". Miękka mieszanka uległa uszkodzeniu już podczas pierwszego podjazdu treningowego – relacjonował Michał Bąkiewicz po zakończeniu wyścigu. – Efektem tego było kilka poślizgów, z czego jeden zakończył się niestety obróceniem samochodu i stratą siedmiu sekund podczas drugiego podjazdu wyścigowego w sobotę. W niedzielę nastąpiła mała korekta toru jazdy, a mniej agresywne hamowania pozwoliły poprawić czasy i czysto pokonać wszystkie zakręty.

Trasa nie była łatwa, a dodatkowym utrudnieniem dla zawodnika z Płocka okazały się strome podjazdy. – W przyszłości mogę osiągnąć tam lepsze czasy. Konieczna jest do tego znajomość każdego z serii podobnych zakrętów – zadeklarował Michał Bąkiewicz.

Płocczanin na trudnej, selektywnej trasie spisał się jednak na tyle dobrze, że zdołał obronić zajmowane wcześniej trzecie miejsce w klasyfikacji grupy HS/J i pierwsze w klasie HS/J-1300. – Nie byłoby tego wyniku, gdyby nie wsparcie sponsorów oraz pomoc rodziny i przyjaciół. Dziękuję także wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki – mówił Michał Bąkiewicz.

Sponsorami jego zespołu są: Orlen Oil, producent olejów dla motoryzacji marki Platinum, Urząd Miasta Płocka, Peter-Gum, płocki oddział firmy S-Plus. Partnerem zespołu jest Prince.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz