środa, 26 września 2012

Karny awans Młodej Wisły


Unia Czermno i Wisła II Płock spotkają się w środę 3 października w finale Pucharu Polski na szczeblu Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. We wtorkowym półfinale Młoda Wisła pokonała na Stadionie Leśnym w Gąbinie tamtejszych Błękitnych. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Podopieczni trenera Zbigniewa Mierzyńskiego okazali się jednak lepsi w rzutach karnych, które wygrali 4:1. 
Młoda Wisła zagrała w Gąbinie wzmocniona przez Mosarta Alvesa, Rafała Zembrowskiego i Patryka Kamińskiego. Żaden z nich jednak nie zachwycił swoją postawą. Mecz nie był zresztą zbyt porywającym widowiskiem. Wprawdzie płocczanie mieli nieznaczną przewagę, ale miejscowi bronili się bardzo dobrze. A kiedy była ku temu okazja, nękali Młodą Wisłę kontratakami. Niestety, podopieczni trenera Marka Ledziona mieli ten sam problem co ich rywale – brak skuteczności.

Dlatego właśnie o awansie do finału decydować musiały rzuty karne. Jako pierwszy do piłki podszedł Adrian Bieńkowski i pokonał Marka Wydrę. Chwilę później strzał Bartłomieja Dębickiego obronił Marcin Kwiatkowski. Swoje rzuty karne wykorzystali Rafał Zembrowski, Piotr Skierkowski i Krystian Pomorski. W tym momencie było 3:1 dla Młodej Wisły. Łukasz Kiełbasa trafił w poprzeczkę, a Mosart Alves nie zmarnował szansy, zapewniając swojej drużynie awans do finału.

W meczu finałowym, który rozegrany będzie w środę 3 października po 16.00 rywalem Młodej Wisły będzie Unia Czermno, która w sobotę rozbiła Wisłę Duninów 4:0.

Błękitni Gąbin – Wisła II Płock 0:0 (k. 1:4)
Błękitni: Nowakowski (Wydra) - Nowak, Winnicki, Kiełbasa, Paczkowski, Skierkowski, Wiśniewski, Kłys (Lisiecki), Truskolaski (Gąsiorowski), Jóźwiak, Dębicki.
Wisła II: Kwiatkowski - Śnieć, Bieńkowski, Zembrowski, Wawrzyński - Szubert (Koryto), Paczkowski (Jabłoński), Kamiński (Załęski), Pomorski, Mosart - Kołodziejski (Garczewski).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz