wtorek, 4 września 2012

Płocczanin wyjedzie do PortugaliiMieszkający w Płocku Szymon Marciniak został wyznaczony przez FIFA do prowadzenia meczu Portugalia – Azerbejdżan. Spotkanie eliminacji mistrzostw świata Brazylia 2014 zostanie rozegrane we wtorek 11 września w portugalskim mieście Braga. Oba zespoły występują w grupie F, w której grają również Irlandia Północna, Izrael, Luksemburg i Rosja. Najwięcej szans na wyjazd do Brazylii fachowcy dają Rosjanom i Portugalczykom. Rozgrywki w grupie F rozpoczną się w piątek 7 września. Tego dnia Azerbejdżan zagra u siebie z Izraelem, a Portugalia na wyjeździe zmierzy się z Luksemburgiem.

Pojedynek PortugaliaAzerbejdżan rozpocznie się w Bradze 11 września o 20.15. Zdecydowanym faworytem będzie, oczywiście, półfinalista Euro 2012 Portugalia. Największym gwiazdorem tego zespołu jest najdroższy piłkarz świata Cristiano Ronaldo. Inni znani gracze to Pepe, Fabio Coentrao (obaj Real Madryt), Ricardo Carvalho (Chelsea), Tiago (Olimpique Lion), Deco (FC Barcelona), Simao Sabrosa (Atletico Madryt) oraz Nani (Manchester United).

O różnicy poziomów dzielącej obie reprezentacje może świadczyć fakt, że w najnowszej edycji rankingu FIFA, opublikowanej pod koniec sierpnia 2012 roku, Portugalia znalazła się na piątym miejscu, tymczasem Azerbejdżan nie mieści się w pierwszej setce tego zestawienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz