środa, 5 września 2012

Roztańczone warsztatyPonad osiemdziesiąt dziewcząt w wieku od siedmiu do dwudziestu lat wzięło udział w  Warsztatach „Taneczne Impresje” zorganizowanych przez Zespół Impresja działający przy Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica. Odbywające się od 27 do 31 sierpnia zajęcia były częścią projektu „Wakacje w Płocku na wesoło” sfinansowanego przez Fundację „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Uczestniczki warsztatów, podzielone na trzy grupy taneczne w zależności od wieku i od stopnia zaawansowania, spotykały się z doskonałymi instruktorami znanymi i cenionymi nie tylko w Polsce, ale i za granicą. 

Zajęcia poświęcone tańcowi nowoczesnemu były prowadzone przez Macieja Cierzniaka – artystę współpracującego z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego oraz Teatrem Muzycznym Capitol, grającego na bębnie afrykańskim i tańczącego z ogniem. Tajniki commercial jazzu przybliżył młodym tancerkom Michał Łabuś – mistrz świata w hip-hop, obecnie tancerz Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Witalij Jakimowicz – były tancerz baletu kijowskiego i Teatru Rozrywki w Bytomiu uczył tańca klasycznego, a Bartosz Penkala – choreograf, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders - salsa jazzu. Ostatnim z wykładowców była organizatorka warsztatów – Katarzyna Sylwestrzak. Szefowa zespołu SWPW-Impresja poprowadziła zajęcia z tańca nowoczesnego.

Na zakończenie zajęć wszystkie grupy przygotowały specjalne układy, w których mogły sprawdzić swoje umiejętności. – To były bardzo intensywne dni, w czasie których żadna z uczestników warsztatów nie miała prawa narzekać na nudę. Cieszę się, że w zajęciach brały udział nie tylko dziewczyny, które są w naszych formacjach od lat, ale również nowe, dla których było to pierwsze doświadczenie tego typu – powiedziała „Sportowcowi Płockiemu” Katarzyna Sylwestrzak, szefowa Impresji. – Wszystkie dziewczyny w wieku 7-18 lat, które chciałyby spróbować u nas swoich sił, serdecznie zapraszam na zajęcia prowadzone w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Można zgłosić się osobiście lub skontaktować ze mną telefonicznie pod numerem 501 163 557.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz