sobota, 22 września 2012

Płocczanie w strefie medalowej

Zawodnicy Stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisowy Płock doskonale spisują się w zorganizowanych po raz dziewiętnasty Mistrzostwach Polski w Tenisie na Wózkach. Trzech płocczan znalazło się w półfinałach gry pojedynczej, w deblu natomiast do półfinału dotarły dwie pary, w których występują gracze SIKT-u. Szanse na medale mają Piotr Jaroszewski, Kamil Fabisiak oraz Jerzy Kulik. Wszyscy trzej znaleźli się w półfinałach zarówno w deblu jak i w singlu. Biorąc pod uwagę turniejowe rozstawienie, nie należy jednak traktować tego w kategoriach niespodzianki.

W grze pojedynczej rozstawiony z numerem 1 Piotr swoje występy rozpoczął od drugiej rundy, w której gładko rozprawił się z Mariuszem Malickim (Spartakus Koźmin Wielkopolski) 6:0, 6:1. W ćwierćfinale płocczanin zmierzył się z kolejnym zawodnikiem Spartakusa Krzysztofem Brezyną. Zwyciężył bardzo pewnie, nie oddając rywalowi nawet jednego gema. W półfinale czeka na pojedynek ze swoim klubowym kolegą Jerzym Kulikiem.

Kamil Fabisiak po wolnym losie w pierwszej rundzie trafił na Marcina Rogowskiego ze Startu Warszawa. W pierwszym secie oddał mu ledwie jednego gema, w drugim wygrał do zera. W ćwierćfinale Kamil wpadł na Pawła Miętrkiewicza (IKS Sulechów). Pierwszy set ich pojedynku był bardzo zacięty, ale skończył się wygraną zawodnika SIKT-u 7:5. W drugim płocczanin okazał się już wyraźnie lepszy, wygrywając 6:2. W półfinale na Kamila Fabisiaka czeka Albin Batycki, który w ćwierćfinale wyeliminował płocczanina Mariusza Śmietankę, pokonując go bez straty seta. Wcześniej zawodnik SIKT-u po niezwykle zaciętym pojedynku w drugiej rundzie (w pierwszej miał wolny los) ograł Krzysztofa Kowalewskiego (Osi Gem Miękowo) 6:7, 6:4, 6:2.

Już w pierwszej rundzie z turniejem pożegnało się czterech płocczan. Bronisław Malinowski, który nie zdołał ugrać nawet gema w pojedynku z Krzysztofem Brezyną. Piotr Zalewski przegrał 3:6, 2:6 z Markiem Nitschke (Osi Gem Miękowo), Kamil Bukrym przegrał na sucho pierwszego seta z Łukaszem Parulewiczem (Lob Wrocław), a w drugiej partii ugrał jednego gema. Andrzej Sobczyński oba sety z Marcinem Rogowskim (Start Warszawa) przegrał na sucho.

Stefan Dobaczewski miał w pierwszej rundzie wolny los, a w drugiej trafił na Krzysztofa Brezynę, przegrywając z nim 4:6, 3:6. Arkadiusz Stasiak zaczął od pokonania bez straty gema Szymona Nowickiego (Spartakus Koźmin Wielkopolski), a w drugiej rundzie przegrał w bratobójczym pojedynku z Jerzym Kulikiem 4:6, 3:6.

W grze podwójnej jako turniejowa jedynka rozstawieni zostali Piotr Jaroszewski i Kamil Fabisiak. Płoccy olimpijczycy w pierwszej rundzie mieli wolny los, a w drugiej pokonali Krzysztofa Brezynę i Szymona Nowickiego 6:2, 6:2. Albin Batycki (Spartakus Koźmin Wlkp.) i Jerzy Kulik (SIKT) w drugiej rundzie trafili na płocczan Stefana Dobaczewskiego i Arkadiusza Stasiaka, wygrywając z nimi 6:3, 6:4. Wcześniej płocko-płocka para wygrała w pierwszej rundzie z Przemysławem Hebiszem (IKT Leszno) i Lechem Jabłońskim (AT Prince Poznań) 6:4, 6:1. Kamil Bukrym i Piotr Zalewski w pierwszej rundzie mieli wolny los, a w drugiej musieli uznać wyższość Adama Kinowskiego (Osi Gem Miękowo) i Mariusza Malickiego (Spartakus Koźmin Wlkp.), przegrywając z nimi 0:6, 1:6.

W półfinale gry podwójnej Piotr Jaroszewski i Kamil Fabisiak zagrają z Krzysztofem Brezyną i Szymonem Nowickim, a Albin Batycki i Jerzy Kulik zmierzą się z Adamem Kinowskim i Mariuszem Malickim.