piątek, 21 września 2012

Płocczanka w kadrze juniorek

Martyna Borysławska (na czerwono)
w walce o piłkę. Fot. T. Miecznik
Wielkie wrażenie zrobiła na obserwatorach turnieju o Puchar Prezydenta lewa rozgrywająca AZS PWSZ Jutrzenki Płock Martyna Borysławska. Urodzona w 1995 roku zawodniczka została wybrana najlepszą lewą rozgrywającą imprezy. Okazało się jednak, że to nie koniec zaszczytów dla młodej zawodniczki z Płocka. Martyna powołana została do reprezentacji Polski juniorek (rocznik 1994 i młodsze), która zbierze się w Dąbrowie Tarnowskiej na trzydniowym zgrupowaniu, a następnie rozegra  dwa mecze międzypaństwowe ze swoimi rówieśniczkami z Węgier. Tym razem w składzie biało-czerwonych zabrakło miejsca dla dotychczasowej kadrowiczki Edyty Charzyńskiej, która dopiero dochodzi do pełni sił po niedawnej kontuzji kolana. Zgrupowanie rozpocznie się 3 października, a mecze z Węgierkami zaplanowane są na 6 i 7 października.
Selekcjonerką reprezentacji juniorek jest Elżbieta Majdzińska. Asystenci to Iwona Łącz i Robert Karnowski. Dotychczas trenerka biało-czerwonych powoływała z Płocka Edytę Charzyńską, dla której sezon 2011/2012 był niezwykle udany. Świetne występy w meczach pierwszej ligi oraz dobra gra w turnieju finałowym Mistrzostw Polski juniorek zaowocowały powołaniami do kadry. Niestety, na drodze do wyjazdu na następne zgrupowanie stanęły problemy z kolanem. Starszą koleżankę zastąpiła jednak powołana przez Elżbietę Majdzińską Martyna Borysławska. – To dziewczyna, która ma niesamowite warunki i wielkie serce do walki – mówił „Sportowcowi Płockiemu” trener Jarosław Stawicki. – Jeśli wykorzysta drzemiący w niej potencjał, stanie się klasową zawodniczką.

Skład reprezentacji: Patrycja Chojnacka (Zagłębie Lubin), Aneta Łabuda (MKS Sokół Żary), Ewa Sielicka (Truso Elbląg), Zuzanna Ważna (KU AZS Politechnika Koszalińska), Monika Kobylińska (Sokół Żary), Katarzyna Kozimur (UKS SP 14 Przemyśl) i Joanna Szarawaga (KU AZS Politechnika Koszalińska) – wszystkie SMS Gliwice oraz Kinga Gutkowska, Kinga Damaziak i Justyna Borkowska (wszystkie MTS Kwidzyn), Maja Ziemienowicz, Katarzyna Janiszewska i Joanna Kozłowska (wszystkie Vistal Łączpol Gdynia), Romana Fornalik i Patrycja Noga (obie UKS Conrad Gdańsk), Monika Koprowska (KU AZS Politechnika Koszalińska), Katarzyna Nowak (UKS Dąbrówka Gniezno), Martyna Borysławska (AZS PWSZ Jutrzenka Płock). Zawodniczki rezerwowe: Aleksandra Galewska i Sonia Kłusewicz (Vistal Łączpol Gdynia), Martyna Żukowska (MTS Kwidzyn), Justyna Fijałkowska (KSS Kielce), Martyna Gomółka  (ChKS Łódź), Katarzyna Stasiak  (Sośnica Gliwice).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz